پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸
کارشناس مسائل سیاسی:

عبادت بدون استکبارستیزی معنا ندارد/ با یک نسل‌کشی واقعی در فلسطین روبه‌رو هستیم

کارشناس مسائل سیاسی گفت: زمانی که امام(ره) آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند به این معنا است که شاید تضمین قبولی عبادات در این روز باشد و امام(ره) عملاً اعلام می‌کنند عبادت بدون استکبارستیزی معنا ندارد.
عبادت بدون استکبارستیزی معنا ندارد/ با یک نسل‌کشی واقعی در فلسطین روبه‌رو هستیم
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حامد شبانی اظهار داشت: معیاری که امام خمینی(ره) برای روز قدس مطرح کرد راهبرد جهانی جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد.
وی افزود: در همان سال‌هایی که جمهوری اسلامی تازه تأسیس شده و دارای مشکلات عدیده‌ای مانند دفاع مقدس است امام(ره) روز قدس را به جهان  اسلام معرفی و اعلام می‌کنند که دغدغه اصلی ما قدس است و این اقدام یک مواجهه جدی با هژمونی جهانی بود.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امام(ره) نگاه‌ها را به سمت فلسطین معطوف کرد چراکه غده سرطانی رژیم صهیونیستی در فلسطین رشد می‌کند، گفت: هر چه جلوتر می‌رویم متوجه می‌شویم که فلسطین میدان واقعی مواجهه دو تمدن یا دو طرز فکر جهان اسلام و جهان غرب به عنوان نماد لیبرالی است و قرار است مواجهه اصلی این تفکرات در فلسطین باشد.
شبانی ادامه داد: هر دو تفکر سعی می‌کنند در  منطقه حضور داشته باشند و جریان مورد نظرشان را تقویت کنند.
وی تصریح کرد: در فلسطین با یک نسل‌کشی واقعی رو به رو هستیم و مردم فلسطین به بهانه هولوکاستی که می‌گویند هیتلر در آلمان علیه یهود انجام  داده و حتی اجازه تحقیق در مورد آن داده نمی‌شود از سرزمین خود بیرون رانده می‌شوند و اکنون می‌گویند که همه دنیا باید در فلسطین پشتیبان یهود باشند.                     
کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: امسال صحنه مواجهه با رژیم صهیونیستی داغ‌تر و جدی‌تر شده چراکه پروژه داعش به عنوان خط پشتیبان و سپر دافعی رژیم صهیونیستی نابود شد.
شبانی با اشاره به اینکه یک ویروس با ظاهر اسلامی درست کردند تا ممالک اسلامی را نابود کنند و جمهوری اسلامی ایران و تفکر مقاومت توانست این ویروس را از بین ببرد، گفت: امروز به واسطه از بین بردن داعش جبهه مقاومت هم قوی‌تر شده و هم تجربه مبارزاتی قوی‌تری کسب کرده است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون جبهه مقاومت در سوریه، عراق و لبنان با صهیونیست‌ها هم‌مرز شده است و صهیونیست‌ها در محاصره جریان مقاومت هستند.
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: ترامپ امسال مهم‌ترین اقدام در حمایت از صهیونیست‌ها را انجام داد و آن انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس بود که این اقدام عملاً اعلان جنگ به کشورهای اسلامی است.
شبانی عنوان داشت: افکار کشورهای اسلامی باید بیشتر به سمت فلسطین معطوف و حساسیت‌ها بیشتر شود و نباید ساکت بنشیند چرا که سکوت رژیم صهیونیستی و ترامپ را سرکش‌تر می‌کند اما اگر در برابر آن‌ها ایستادگی کرد و فریاد بلندتری سر داد عقب‌نشینی خواهند کرد.
وی یادآور شد: امروز اگر جهان اسلام سکوت کند سایر کشورهای غربی نیز سفارت‌خانه‌های خود را به قدس منتقل و قدس از دسترس مسلمانان خارج خواهد شد و این به معنای پیروزی استراتژیک برای صهیونیست‌ها و آغاز ضربات بعدی به جریان مقاومت است.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برای حمایت از جریان مقاومت در غزه که به پاخواسته و تا به امروز حدود 140 شهید داده شرکت در راهپیمایی روز قدس بسیار مهم است، افزود: بدون شک با آغاز جام جهانی جنایت‌ها در غزه افزایش پیدا خواهد کرد و وظیفه مسلمانان است که حمایت از فلسطین را گسترده‌تر کنند.
شبانی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته صهیونیست‌ها با تمام توان برای ایجاد اغتشاش و براندازی نظام در کشور فعالیت کرده و فعالیت‌های زیادی در فضای مجازی علیه ایران داشته‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که به شدت علیه ایران برنامه‌ریزی دارند و ما باید با حضور در راهپیمایی روز قدس نشان دهیم که همچنان صهیونیست‌ها دشمن ما هستند و دنبال مبارزه با صهیونیست هستیم.
وی با بیان اینکه روز قدس نماد استکبارستیزی است، تصریح کرد: صهیونیست‌ها پاشنه آشیل غرب و مرزهای مقدس غرب هستند و اگر به این مقدسات نظام لیبرال دموکراسی حمله کنیم یعنی به بنیان‌های فکری غرب حمله می‌کنیم.
کارشناس مسائل سیاسی عنوان داشت: زمانی که امام(ره) آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند به این معنا است که شاید تضمین قبولی عبادات در این روز باشد و امام(ره) عملاً اعلام می‌کنند عبادت بدون استکبارستیزی معنا ندارد.
شبانی با اشاره به اینکه اقدام نهایی در برابر صهیونیست‌ها را جوانان عرب باید انجام دهند، گفت: جوانان عرب باید استکبارستیزی و استقلال‌طلبی داشته باشند و مقام معظم رهبری با خطاب خود به جوانان عرب به آن‌ها برای قیام علیه حکام ظالم انگیزه دادند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به جوانان عرب راهبرد نشان دادند تا بدانند که برای پیروزی باید به پا خیزند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهپیمایی , روز قدس