جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
سردار نقدی:

نتیجه ترک جهاد التماس به سربازان دشمن است/ شرط اسلامیت دفاع از مظلومیت است

معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مبارزه با طاغوت شرط قبولی ایمان است، گفت: امام علی(ع) به جهاد دعوت می‌کنند و نتیجه ترک جهاد التماس به سربازان دشمن است.
نتیجه ترک جهاد التماس به سربازان دشمن است/ شرط اسلامیت دفاع از مظلومیت است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز قدس در بیرجند، اظهار داشت: زن و مرد امروز با زبان روزه در راهپیمایی شرکت کردند اما امروز کار افرادی سخت‌تر است که در غزه در زیر بمباران راهپیمایی می‌کنند و در سحر و افطار بمباران خانه‌هایشان را می‌لرزاند و عزیزانشان را می‌گیرد.
وی بل بیان اینکه انسان مؤمن نمی‌تواند این صحنه‌ها را ببیند و در خانه بنشیند، گفت: بیش از ۷۰ سال است که مردم فلسطین زیر چکمه‌های ستمگران دست‌وپا می‌زنند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: حضرت علی(ع) در ابتدای وصیت خود می‌فرمایند که یار ستمدیده و دشمن ستمگر باشید و آیا کسی که خود را شیعه و پیرو حضرت می‌داند می‌تواند نسبت به امر مظلوم بی‌طرف باشد.
نقدی با بیان اینکه مبارزه با طاغوت شرط قبولی ایمان است، گفت: امام علی(ع) به جهاد دعوت می‌کنند و نتیجه ترک جهاد التماس به سربازان دشمن است.
وی با اشاره به مطرح کردن دلیل کمک و حمایت مالی از ملت‌های مظلوم، افزود: حضرت علی(ع) در خطبه خود قسم می‌خورند که هیچ‌کسی نیست که در خانه بنشیند و به میدان نرود و به ذلت کشیده نشود.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر ملت ما برای دفاع از فلسطین و جبهه مقاومت وارد عمل می‌شود و مدافع حرم می‌فرستد شرط پیروی از امام علی(ع) است.
نقدی با بیان اینکه شرط اسلامیت دفاع از مظلومیت است، خاطرنشان کرد: حتی اگر فردی مسلمان و شیعه نباشد نیز نمی‌تواند در برابر ستم سکوت کند و اگر سکوت کرد باید در انسانیت وی شک کرد.
وی تصریح کرد: روزی ما تنها زیر چکمه‌های آمریکا بودیم و مبارزه کردیم و استقلال به دست آوردیم و به واسطه استقامت خدا به ما برتری داد و شکر این نعمت خدمت به مقاومت است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی‌ها که در رأس آن‌ها آمریکا است تبلیغ می‌کنند شما که فقیر دارید چرا به دیگر کشورها کمک می‌کنید و موشک و نیرو در منطقه دارید، گفت: رییس‌جمهور نحس آمریکا اگر دلش به حال گرفتاری اقتصادی ملت ما سوخته است چرا خودش به این سخنان عمل نمی‌کند و بیش از ۱۰۰ پایگاه نظامی در سراسر دنیا دارد؟
نقدی خاطرنشان کرد: بودجه دفاعی آمریکا ۷۰۰ میلیارد دلار و بودجه دفاعی در دنیا هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار است و این در حالی است که طبق آمار در آمریکا ۴۰ میلیون نفر در فقط مطلق به سر می‌برند و شش میلیون نفر کارتن‌خواب وجود دارد.
وی بیان کرد: ما به دلیل اینکه نبود امنیت در منطقه امنیت ما را به مخاطره می‌اندازد در منطقه حضور داریم و باید به آمریکا گفت شما که بیشتر فقیر دارید چرا در منطقه هستید.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های طاغوتی و طاغوت‌زده که توسط دشمن تأسیس شده در ماهواره و فضای مجازی می‌گویند که چرا باید برای دیگر کشورها کمک و هزینه کرد، گفت: باید به سوابق این‌ها که از رژیم شاهی دفاع می‌کنند نگاه کرد و به آن‌ها گفت که در رژیم طاغوت که بیشتر خرج می‌شد و اگر امروز ملت ایران برای دفاع از مظلوم می‌رود در رژیم شاه برای سرکوب مظلوم می‌رفتند.
نقدی عنوان داشت: آن‌ها که شعار نه غزه نه لبنان سر می‌دهند بدانند که رژیم پهلوی در ماجرای قتل‌عام در ویتنام نیرو فرستاد و رژیم شاه بدون دانستن نظر مردم در این قتل‌عام شرکت داشت.
وی ادامه داد: برای ما ننگ است که هواپیمای اف-پنج ما در موزه جنگ که برای کشتار مردم ویتنام است وجود دارد و رژیم پهلوی در کشتار نوزاد و کودک شرکت داشته است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره اقدامات رژیم پهلوی مانند دادن سوخت مجانی به ناوهای آمریکایی در جنگ‌ها و هدیه‌های شاه ملعون به اعضای کنگره آمریکا برای تثبیت جایگاه خود، گفت: در سال ۵۶ بر اساس اسناد لانه جاسوسی حقوق مستشاران آمریکایی ۱۷ میلیارد و حقوق کل نیروهای مسلح ۱۴ میلیارد بوده است.
نقدی ادامه داد: ملت ما امروز برای دفاع از آزادی و استقلال ملت‌ها جان می‌دهد، افزود: آن‌هایی که امروز از کمک به فقرا سخن می‌گویند باید بدانند که دشمن بودجه ۳.۲ میلیارد دلاری برای براندازی انقلاب دارد.
وی یادآور شد: در تمام شئون ملت ما راه خود را پیداکرده است و این جنجال‌ها علیه ملت ما و اقداماتی مانند انتقال سفارت از تل‌آویو به بیت‌المقدس از ترس، وحشت و ضعف و شکست است که به آخر خط رسیده‌اند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبیین کرد: جمله مقام معظم رهبری در مورد نابودی رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال دیگر در پاسخ به سؤالی بود و عمر این رژیم کمتر است و رهبری فرمودند که به‌زودی در قدس نماز خواهیم خواند.
نقدی با بیان اینکه دشمن به آخر خط رسیده و به انواع روش‌ها می‌روند، گفت: بحران اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در آمریکا جرأت جنگ به آن‌ها نمی‌دهد و در حمله به سوریه نیز تنها به خاطر پولی که از عربستان گرفته بودند با ذلت تنها چند موشک انداختند.
وی اذعان داشت: برخی می‌گویند شعار مرگ بر آمریکا چه فایده دارد و یا کمرنگ شده است اما بدانند که تمام شعارهای ملت ایران یکی پس از دیگری محقق شده و خواستگاه این شعار اسلام، قرآن و رهنمودهای ولایت است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: شعار مرگ بر صدام، مرگ بر منافقین و مرگ بر شوروی محقق شد و این‌ها ساقط شدند و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نیز محقق خواهد شد.
نقدی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران عراق، لبنان و سوریه را از چنگ آمریکا درآورد، ملت بحرین را به صحنه آورد و ملت فلسطین را که رهبر آن تسلیم رژیم صهیونیستی شده بود را بیدار کرد.
وی با بیان اینکه ملت ما با این شعارها پیشرفت کرده و مقصد ما نیز الهی است، افزود: انقلاب ما طی ۴۰ سال سنگرها را حفظ کرده و خداوند نیز به ملت ما یاری رسانده است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هیچ انقلابی حتی به ۱۰ سالگی نرسیده است و انقلاب‌های شوروی، چین و فرانسه نیز عمری نداشتند، خاطرنشان کرد: انقلاب ایران ۴۰ سال ایستاده و مقاومت کرده و آرمان آن آزادی بشریت است و به گفته امام راحل تا ظلم است مبارزه وجود دارد و تا مبارزه است ما هستیم.
نقدی به دشمنی‌های دشمن در شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی و بحث مواد مخدر به‌واسطه حضور آمریکا در افغانستان و عرضه این مواد با قیمت ارزان برای نابودی جوانان اشاره کرد و گفت: آمریکا نمی‌خواهد که امنیت داشته باشیم اما به‌واسطه حضور نیروهای مسلح در شرق و غرب امنیت در کشور وجود دارد و باید قدر این امنیت و آرامش را بدانیم.
وی اذعان داشت: دشمن برنامه‌های مختلفی دارد تا ملت ما پیشرفت نکند اما تاکنون با درایت ولایت و همراهی ملت شکست خورده‌اند و اگر می‌خواهیم حرکت ما روبه‌جلو باشد باید استکبار نابود شود.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تا رژیم صهیونیستی وجود دارد منطقه آرامش را نخواهد دید، گفت: تنها راه برای مقابله با دشمن ایستادن و مبارزه است.
نقدی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس درخواست داریم که بیدار باشند و مبادا پای قراردادهای ننگین استعماری که این روزها مطرح است را امضا کنند.
وی خاطرنشان کرد: آزمایش و نرمش قهرمانانه را انجام دادیم و عده‌ای تصور می‌کردند که با کنار آمدن با آمریکا مشکلات حل می‌شود اما شاهد بودیم که همه امتیازات را دادیم، شروط رهبری رعایت نشد و بخش‌های هسته‌ای تعطیل شد اما دشمن جری‌تر شد.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها افزایش یافت و حتی پول‌های مردم در بانک‌ها را برداشتند، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور گفت این پول‌ها را از حلقومشان بیرون می‌آوریم و امیدواریم این کار را انجام دهند.
نقدی اذعان داشت: مقام معظم رهبری بارها مسئله عدم اعتماد به آمریکا را مطرح کردند و اکنون باید از رفتار آمریکایی‌ها درس بگیریم و بازی‌ها و قراردادهایی که عنوان می‌شود را کنار بگذاریم و مانند ۴۰ سال گذشته در برابر دشمن ایستادگی داشته باشیم.
وی عنوان داشت: اگر بنی‌اسرائیل یک بار با عصای حضرت موسی از دریا و سختی عبور کردند ملت ما با درایت ولایت ده‌ها بار از آشوب، جنگ و برنامه‌های دشمن عبور کرده و یوم‌الله‌ها خلق شده است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: باید از سوابق درس بگیریم و در صحنه بایستیم و راه ۴۰ ساله خود را ادامه دهیم که راه پیروزی همین است و بدانیم که شرط اقامه نماز در قدس استقامت، ایستادگی و کمک به مقاومت است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهپیمایی , روز قدس