شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی:

حق ناامید کردن مردم را نداریم / دادن خوراک تبلیغاتی به دشمن جهاد نیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امروز اگر کسی درصدد ناموفق جلوه دادن نظام و حاکمیت باشد و در راستای ناامید کردن مردم قدم بردارد جزو دشمنان اول نظام است.
حق ناامید کردن مردم را نداریم / دادن خوراک تبلیغاتی به دشمن جهاد نیست
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمجتبی علوی‌مقدم ظهر امروز در جلسه ستاد زائر و کارگروه پشتیبانی کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: این استان در خصوص ایجاد بستر برای زائران به دلیل وجود ارادت، ایمان و اعتقاد قوی مردم در کارهای فرهنگی و خیریه همواره پیش‌قدم بوده است.
وی به تزریق اعتبارات دولتی پیرامون ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد اشاره و مطرح کرد: اعتبارات دولتی محدود است و اگر اعتباری هم باشد امکان تزریق اعتبارات دولتی در این مباحث وجود ندارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی آغاز عملیات ساخت زائرسرای استان را نیازمند همت و تلاش مردم استان دانست و بیان داشت: امیدواریم برنامه‌ریزی‌های لازم جهت نقدینگی این مهم انجام شود.
علوی‌مقدم با اعلام اینکه اگر در زمینه ساخت این زائرسرا اقدامی صورت نگیرد بنیاد زائر خراسان‌رضوی زمین را از استان پس می‌گیرد که یک اقدام خطرناک است، اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های موجود با تمام توان کمک بگیریم.
وی فرصت پیش‌‌رو را خوب ارزیابی کرد و اعلام کرد: باید با حداقل مشکلات، موضوعات را پیش ببریم و از این فرصت به درستی استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی از اجرای طرح خشت‌های معنوی خبر داد و در این خصوص توضیح داد: در راستای اجرای این طرح از حقوق مدیران و کارکنان استان به هر میزانی که علاقه‌مند هستند از هزار تومان به بالا با رضایت خودشان کسر می‌شود.
علوی‌مقدم نقدینگی اولیه ساخت زائرسرا را نیازمند مدیریت جدی دانست و تصریح کرد: دشمن به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است و با تبلیغات منفی سعی دارد به مردم نشان دهد که حاکمیت و نظام اسلامی هیچ کاری برای مردم انجام نداده است.
وی اضافه کرد: هر چند با ایده‌آل‌های به حق فاصله داریم ولی این بی‌انصافی است که بگوییم کاری انجام نشده است، اگر سری به اقصی نقاط کشور و استان بزنیم پیشرفت‌ها و خدمات نظام را مشاهده می‌کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی دست گذاشتن روی اقدامات نشده را ظلم به نظام، شهدا و حاکمیت دانست و تبیین کرد: اینکه مشکلات را برجسته کنیم تا سوژه رسانه‌های خارجی شود اصلا کار درستی نیست و اگر هدف ناکارآمد جلوه دادن نظام نیست پس چرا اقدامات انجام شده را نشان نمی‌دهند.
علوی‌مقدم با اعلام اینکه کمبودها و نواقص را قبول داریم و باید کار بیشتری در این زمینه صورت پذیرد، عنوان کرد: دادن خوراک تبلیغاتی به دشمن و آب به آسیاب دشمن ریختن جهاد نیست.
وی با تاکید بر اینکه حق نداریم مردم را ناامید کنیم و باید از دادن خوراک تبلیغاتی به دشمن پرهیز کنیم، متذکر شد: امروز اگر کسی درصدد ناموفق جلوه دادن نظام و حاکمیت باشد و در راستای ناامید کردن مردم قدم بردارد جزو دشمنان اول نظام است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی مشکلات موجود در استان را غیرقابل پذیرش دانست و گفت: در این استان پذیرفته نیست که مشکلات باشد لذا مسؤولان باید جهادی پای کار بیایند.
علوی‌مقدم در بخش دیگر سخنانش امنیت و آسایش امروز را مدیون ایثار و از خودگذشتگی شهدا دانست و بیان داشت: کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی اقدام ارزشمندی است که کمک تمام نهادهای مردمی و دولتی را می طلبد.
وی با اعلام اینکه اگر دشمن اجازه عرض اندام در جمهوری اسلامی را می‌یابد به دلیل سستی در فرهنگ ایثار و شهادت است، عنوان کرد: متأسفانه فرزندان کنونی به عمق ایثار و از خودگذشتگی شهدا و جانبازان پی نبردند لذا باید فضاهایی را جهت آشنایی آن‌ها با فرهنگ ایثار و شهادت تعریف کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه اگر به کنگره‌ها و نمایشگاه‌های مربوط به شهدا توجه نکنیم قطعا آسیب بیشتری خواهیم دید، ابراز داشت: ما مدیون خون شهدا هستیم لذا باید تمام تلاش و جدیت خود را برای زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت به کار گیریم.
علوی‌مقدم اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی باید برابر قانون تمام تلاش و جدیت خود را برای هر چه بهتر برگزار کردن کنگره شهدا به کار گیرند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره شهدا , استانداری