شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

قرآن راه برون رفت از جاهلیت مدرن است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، پیام قرآن را تنها راه برون رفت از جاهلیت مدرن دانست و گفت: باید فعالیت های قرآنی در جامعه توسعه یابد.
قرآن راه برون رفت از جاهلیت مدرن است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی پیش از ظهر شنبه در دیدار با سعید پرویزی، نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: بعد از بعثت پیامبر نخستن کار اعزام قاریان قرآنی به نقاط مختلف جهان اسلام بود.
وی با اشاره به اینکه شرایط و ذوق ادبی و عربی آن زمان به گونه ای بود که مردم تشنه این محافل بودند، بیان کرد: پیام زیبای قرآن مردم جاهلیت را به یک تمدن تبدیل می کند و اگر خرابکاری برخی سیاسگذاران نبود امروز نقشه دنیا تغییر می کرد.
لزوم توسعه فعالیت های قرآنی
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: اکنون نیز که در دوران جاهلیت آخری هستیم و دنیا با مسائل مختلف دست به گریبان بوده نخستین مسئله پیام قرآنی است.
عبادی با تأکید بر اینکه فعالیت های قرآنی باید توسعه پیدا کند، عنوان داشت: در کنار همه این فعالیت ها مهم ترین مسئله تأثیرات قعالیت های قرآنی بر جامعه است.
وی با بیان اینکه در شرایط سخت ابتدای اسلام برخی جوانان تحت تأثیر قران مسلمان می شدند و این تغییر در رفتار، گفتار و کردارشان قابل تشخیص بود، بیان داشت: در حال حاضر نیز باید باید توجه داشت که با همه زیبایی های قرائت قرآن اخلاق، رفتار کردار و سخن انسان نیز تحت تأثیر قرآن گیرد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات بین المللی قرآن کریم , نماینده ولی فقیه