يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
سراج:

رصد تراکنش‌های اقتصادی ایران از سوی غربی‌ها با تصویب FATF/ نمایندگان ملاحظات راهبردی را در نظر بگیرند

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تصویب FATF یک ریل‌گذاری برای مسائل اقتصادی کشور و پیوند آن با سیاست خارجی جمهوری اسلامی است،‌ گفت: با تصویب آن تراکنش‌های اقتصادی در ایران رصد خواهد شد.
رصد تراکنش‌های اقتصادی ایران از سوی غربی‌ها با تصویب FATF/ نمایندگان ملاحظات راهبردی را در نظر بگیرند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تصویب FATF یک ریل‌گذاری برای مسائل اقتصادی کشور و پیوند آن با سیاست خارجی جمهوری اسلامی است،‌اظهار داشت: تصویب FATF این امکان را به طرف‌های خارجی می‌دهد که تراکنش‌های اقتصادی را در ایران به گونه‌ای رصد کنند که از طریق آن بر روی سیاست خارجی و عمق استراتژیک ایران اثر بگذارند.
سراج افزود: بنابراین پیوند حوزه اقتصاد با سیاست خارجی از طریق FATF به صلاح کشور نیست و دست غربی‌ها را برای استفاده از اهرم جنگ اقتصادی و تاثیرگذاری بر حوزه استراتژیک ایران باز می‌گذارد.
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: نکته دیگری که در حوزه FATF وجود دارد این است که تصویب آن می‌تواند پالس مخاطره‌آمیزی را به طرف غربی بدهد که آنها می‌توانند با اهرم فشار و تحریم به اهداف خود در آینده برای تحمیل برجام معیوب به ایران امیدوار باشند.
وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید تمام این ملاحظات راهبردی را در نظر بگیرند و از سوی دیگر تصویب FATF می‌تواند منجر به وقوع یک دودستگی و دوگانگی و قطب‌بندی جدید در داخل کشور منجر شود که مغایر با اهداف مطرح شده از سوی رهبر انقلاب است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۲۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ایران , اقتصاد