يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری بیرجند:

بیرجند پیست دوچرخه‌سواری ندارد

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری بیرجند گفت: بیرجند پیست دوچرخه‌سواری ندارد که این مسئله یکی از مشکلات ورزشکاران این رشته در مرکز خراسان‌جنوبی است.
بیرجند پیست دوچرخه‌سواری ندارد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سیدعلی طباطبایی اظهار کرد: ورزش دوچرخه‌سواری در شهرستان بیرجند در بخش‌های مختلف چه در جاده و کوهستان و چه در رشته دوچرخه‌سواری تریال فعال است.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری بیرجند با اشاره به استعدادهای ورزشی در رشته دوچرخه‌سواری در بیرجند بیان کرد: در سال جاری دو تن از ورزشکاران فعال در رشته دوچرخه‌سواری در شهرستان بیرجند به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
طباطبایی با بیان اینکه حداقل ۲۰ نفر در بیرجند به صورت حرفه‌ای ورزش دوچرخه‌سواری را پیگیری می‌کنند، ادامه داد: همکاری شهرداری‌ها در گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری  در بین مردم نقش بسزایی را ایفا می‌کند.
وی افزود:  دوچرخه‌سواری علاوه بر اینک موجب کاهش آلودگی هوا شده و گره‌های حوزه حمل‌ونقل را می‌گشاید در سلامت جسمی بسیار حائز اهمیت است اما با این وجود ورزشکاران دوچرخه‌سوار در بیرجند با مشکلاتی رو به رو هستند.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری بیرجند گفت: به عنوان مثال ما در بیرجند پیست دوچرخه‌سواری نداریم که این نکته مانعی در راستای گسترش دوچرخه‌سواری در شهر است.
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود در محدوده جاده سلامت پیست دوچرخه‌سواری ایجاد شود که بلوکه گذاری و جدول‌گذاری آن نیز صورت گرفت ولی به نتیجه نهایی نرسیده که انتظار ما به اتمام رسیدن این برنامه است.
رئیس حیات دوچرخه‌سواری خراسان جنوبی بیان کرد: در گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری استفاده افراد شناخته‌شده و مطرح  از دوچرخه برای رفت و آمد بسیار تأثیرگذار است و در بسیاری از کشورهای دنیا مدیران جامعه با دوچرخه به محل کار خود می روند.
طباطبایی ادامه داد: چه اشکالی دارد که در کشور و استان ما نیز  آن دسته از مدیرانی که برایشان مقدور است از دوچرخه برای آمدن به محل کار خود استفاده کنند تا برای سایر مردم نیز این مسئله تبدیل به امری عادی شود.
وی افزود: بی‌شک اگر رئیس یک اداره از دوچرخه برای رفت‌وآمد استفاده کند، سایر کارکنان نیز به صورت طبیعی به سمت این ورزش جذب می‌شوند.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری بیرجند یادآور شد: یکی از برنامه‌های هیأت دوچرخه‌سواری شناسایی استعدادهای این ورزش در بین کودکان است که در این راستا با آموزش و پرورش همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌ایم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۲۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات , دوچرخه‌سواری