دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبرداد

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس محرومیت خراسان جنوبی

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره عکس محرومیت در استان خبر داد و گفت:مهلت ارسال آثار تا سی و یکم خرداد ماه تمدید شد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس محرومیت خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی هنری رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت:بسیج سازندگی خراسان جنوبی تصمیم گرفته جشنواره عکس محرومیت را در خراسان جنوبی برگزار کند.
وی افزود:مهلت ارسال آثار و شرکت در جشنواره عکس محرومیت تا پایان خردادماه تمدید شد و علاقه‌مندان با توجه به قوانین و موضوعات مطرح شده نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.
هنری با اشاره به قوانین جشنواره گفت:شرکت در مسابقه برای تمامی گروه‌های سنی مختلف و تمام عکاسان اعم از حرفه‌ای و آماتور آزاد است و عکس‌ها باید مربوط به روستاها،حاشیه شهرها و مناطق محروم استان خراسان جنوبی باشد.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود:هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر 5 عکس برای هر موضوع ارسال کند (مجموعا 15 عکس) که عکس‌ها باید به ترتیب از شماره 1 تا 5 نامگذاری شوند.
وی اظهار کرد:عکس‌های ارسالی علاوه بر بعد هنری و کیفیت باید بدون نیاز به هیچ گونه توضیح کاملاً گویای یکی از ریز موضوعات مشخص شده باشند.
هنری تصریح کرد:ویرایش عکس‌ها در حد اصلاح رنگ و نور مجاز است،حجم فایل ارسالی باید حداقل 3 و حداکثر 7 مگا بایت با پسوند JPG و با مود RGB باشد.
رئیس بسیج سازندگی استان گفت:ارسال اثر به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها است و در صورت اثبات خلاف آن،عکس ارسالی حذف شده و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال کننده است.
وی یادآور شد:شرکت‌کنندگان در جشنواره موظف هستند به همراه ارسال فایل‌های عکس، یک فایل نوشتاری با مضمون مشخصات عکس، نام و نام خانوادگی، تحصیلات، کدملی، نشانی، کدپستی، شماره تماس ثابت، تلفن همراه و مشخصات عکس (شماره عکس، زمان و مکان ثبت عکس و در صورت لزوم توضیح عکس) به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
هنری افزود:استفاده از اطلاعات و آثار رسیده برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزارکننده مجاز است.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت:عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب و هرگونه نشانه تصویری باشد و عکس‌های انتخاب شده توسط هیئت داوران چاپ و در نمایشگاهی به نمایش گذاشته که زمان و مکان نمایشگاه متعاقباً اعلام می‌شود.
وی افزود:موضوعات جشنواره شامل فقر بهداشتی(شخصی، مناطق مسکونی، فضاهای استحمام، بیماری‌ها و غیره)، محرومیت زیرساختی (وضعیت مسکن و بافت روستایی، راه‌ها، مدارس و مکان‌های ورزشی، تفریحی، مذهبی)، فقر فرهنگی (مشکلات تحصیل، نبود روحانی، رسوم غلط و معضل خشکسالی و تأثیرات آن بر زندگی مردم)، آب شرب و قنوات، استخرهای ذخیره و کانال‌های انتقال آب است.
هنری تصریح کرد:آخرین مهلت ارسال آثار سی و یکم خرداد ماه است که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در بیـرجند، بلـوار جماران، حدفاصـل معلـم و غفاری، نبش دانش، سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی و یا به نشانی ایمیل جشنواره (dep.festival@gmail.com) ارسال کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , بسیج