سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۲
منبع کُرد مورد حمایت آمریکا:

آمریکا ظرف ۴ روز، ۲۵۰ کامیون سلاح و مهمات به «نیروهای دموکراتیک سوریه» داده است

یک منبع در گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» به اسپوتنیک گفت: تجهیز تسلیحاتی این گروه توسط آمریکا ادامه دارد و واشنگتن برای آنها در ۴ روز اخیر ۲۵۰ کامیون تسلیحات و مهمات ارسال کرده است.
آمریکا ظرف ۴ روز، ۲۵۰ کامیون سلاح و مهمات به «نیروهای دموکراتیک سوریه» داده است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رسانه روس به نقل از یک منبع در گروه عمدتا کُردی «نیروهای دموکراتیک سوریه» از تداوم حمایت‌های تسلیحاتی همه جانبه آمریکا به این گروه و ارسال صدها کامیون سلاح و مهمات به دیر الزور سوریه خبر داد.
طبق گزارش اسپوتینک، « این منبع در نیروهای دموکراتیک سوریه گفته که تجهیز تسلیحاتی این گروه توسط آمریکا ادامه دارد و این کار تحت عملیات آمریکا در استان دیر الزور در حال انجام است».
این منبع که نخواست نامش فاش شود همچنین خبر داد که «آمریکا در حال تقویت حضور نظامی خود در دیر الزور سوریه است».
بنا به گفته او، «سه پایگاه نظامی آمریکا در منطقه وجود دارد و آمریکایی‌ها در حال تقویت حضورشان هستند. آمریکا طی 4 روز گذشته برای ما 250 کامیون شامل خودروهای زرهی هامر، تسلیحات سنگین و ترابری در راستای جنگ با داعش فرستاده است. ما به جنگ با داعش در شرق دیر الزور ادامه می‌دهیم. مهمات و خودروهای زرهی آمریکا از شمال عراق به شرق دیر الزور تحول ما داده شدند».
 اسپوتنیک گزارش داد: « تا به امروز، آمریکا در مجموع 4800 کامیون سلاح و خودرو و تجیهزات زرهی (برای نیروهای دموکراتیک سوریه) فرستاده است».
هفته گذشته بود که سخنگوی وزارت دفاع روسیه درباره اظهارنظر وزیر دفاع آمریکا در خصوص نیروهای دموکراتیک سوریه اظهارنظر قابل تاملی کرده بود.
«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا مدعی شده بود که نیروهای دموکراتیک سوریه، «تنها سازمانی بوده که توانست داعش را در سوریه به عقب براند».
«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در پاسخ به این اظهارنظر گفت که «باقیمانده‌های داعش در جاهایی هستند که تحت کنترل آمریکا قرار دارد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آمریکا , سوریه