سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
فرماندار خوسف:

دستگاه‌های اجرایی خوسف از ظرفیت‌‌ها برای مبارزه با تبعات خشکسالی استفاده کنند

فرماندار خوسف گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای کم کردن تبعات این خشکسالی‌ها اقدام کنند.
دستگاه‌های اجرایی خوسف از ظرفیت‌‌ها برای مبارزه با تبعات خشکسالی استفاده کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد شفیعی، امروز(22 خرداد)، در دیدار با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان خوسف اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد جمعیت شهرستان به امر کشاورزی و دامداری مشغول هستند که خدمات رسانی به این قشر بیش از بیش احساس می‌شود.
وی با اشاره به خشکسالی‌های ۱۹ ساله در خراسان‌جنوبی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای کم کردن تبعات این خشکسالی‌ها اقدام کنند.
فرماندار خوسف با اشاره به کاهش اعتبارات تملک دارایی‌های شهرستان نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به مطالبات به حق مردم با این اعتبارات ابلاغی نمی‌توان قسمت اعظم مشکلات کشاورزان و دامداران را مرتفع کرد.
شفیعی بیان کرد: میانگین نرخ جمعیت ساکن در شهرستان حدود ۱.۷۱ نفر در کیلومتر است که این عدد در استان ۵.۱ نفر در کیلومتر مربع است لذا با این پراکندگی ایجاد زیرساخت‌ها در این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌ها بسیار پر هزینه تر خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات مجتمع دامپروری در خوسف، اظهار کرد:‌ باید از تمام ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات این مجتمع اقدام کرد.
فرماندار خوسف با انتقاد از عدم تخصیص تسهیلات روستایی به طرح‌های مصوب در کارگروه‌های اشتغال استان گفت: باید چهار بانک عامل نسبت به شفافیت سازی تسهیلات پرداختی به طرح‌های مصوب اقدام کنند.
شفیعی با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید افزود: باید با همدلی، وفاق و صمیمیت در راستای اعتلای نظام نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنیم.
وی یادآور شد: با سفر اعضای کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان مصوبات بسیار خوبی برای رفع مشکلات مردم تصویب شده است که امیدواریم هر چه سریعتر این مصوبات اجرایی شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , خشکسالی