سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
مدیرکل سازمان بیمه سلامت خراسان جنوبی خبرداد

همایش کشوری "مدیریت منابع و مصارف خدمات پزشکی" در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از برگزاری همایش کشوری "مدیریت منابع و مصارف با رویکردهای نوین در تجویز منطقی خدمات پزشکی" ۳۱ خردادماه در خراسان جنوبی خبر داد.
همایش کشوری "مدیریت منابع و مصارف خدمات پزشکی" در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، علی اربابی اظهار داشت: ارتقای کیفیت خدمات و جانمایی بهتر هر کدام از اجزای سلامتی که مردم خدمات سلامت را از آن می‌گیرند از مهمترین اهداف این همایش است.
وی گفت: اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با وجود فعالیت وسیع خود و اینکه بیش از 65 درصد جمعیت استان را تحت پوشش داشته و به نوعی با آحاد جامعه در ارتباط است و خدمات بسیاری را مورد پوشش قرار می‌دهد و یک موضوع مهم تحت عنوان سلامت را تحت نظارت خود دارد سازمانی چابک و با تعداد پرسنل کم است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در این سازمان طیف خدمات و نظارت بر درمان با حداقل پرسنل انجام می‌شود افزود: در کل استان خراسان جنوبی تعداد پرسنل بیمه سلامت بالغ بر 60 نفر است.
اربابی با بیان اینکه در اکثر شهرستان‌های استان ادارات بیمه سلامت دایر است بیان کرد: در طرح توسعه، درخواست دادیم ادارات شهرستان‌های بشرویه، زیرکوه و خوسف که در چارت سازمانی دیده نشده بود، دیده شود و درخواست اصلاح چارت سازمانی را دادیم و به محض اصلاح چارت در این شهرستان‌ها نیز ادارات تاسیس خواهد شد تا پوشش اداری به لحاظ وجود اداره در شهرستان‌ها کامل شود اگرچه تاکنون خدمات در همه شهرستان‌ها با مستقر کردن پرسنل ارائه شده است.
وی تصریح کرد: در سطح کشور سعی بر این است برای صیانت از حقوق بیمه شدگان و بهتر شدن وضعیت ارائه خدمات ساختارهای الکترونیک سازمان بیمه سلامت توسعه یابد و به سمت حذف دفترچه و تولید خدمات در مطب‌ها و بیمارستان‌ها به صورت الکترونیک برویم.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه این امر مزایای فراوانی خواهد داشت خاطرنشان کرد: بهینه سازی کیفیت خدمات و نظارت بر خدمات و صیانت از حقوق بیمار و تامین منابع مالی بهتر و کنترل بر هزینه‌های درمان از جمله این مزایا است.
اربابی یادآور شد: امید است این امر هر چه سریعتر در سطح کشور نهادینه شود و ما شاهد نخستین گام حذف دفترچه بیمه در سطح کشور باشیم.
وی یکی از برنامه‌های بیمه سلامت را بحث توانمندسازی بیمه شدگان و ایجاد رابطه تعاملی بهتر با موسسات طرف قرارداد و جامعه پزشکی دانست و اظهار داشت: در این راستا اقدامات فراوانی در دست اقدام است و سعی بر این شده با تهیه جزوات، پمفلت‌ها و برقراری ارتباط با رسانه‌ها سواد بیمه‌ای مردم را افزایش دهیم و مردم درک بهتری از حقوق بیمه‌ای خود پیدا کنند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: امید است با مشارکت با رسانه‌ها و صدا و سیما برنامه‌هایی در راستای توسعه سواد بیمه‌ای در سطح جامعه انجام دهیم.
اربابی گفت: با برگزاری جلسات، کنفرانس‌ها، سمینارها و همایش‌ها سعی می‌کنیم سازمان بیمه سلامت را به سازمانی علمی‌تر و پویاتر تبدیل کنیم و یک رابطه علمی، اخلاقی و همکاری متقابل را در جامعه پزشکی در راستای حقوق بیمه شدگان ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: در این راستا همایشی کشوری تحت عنوان مدیریت منابع و مصارف با رویکردهای نوین در تجویز منطقی خدمات پزشکی در خراسان جنوبی 31 خردادماه امسال برگزار می‌شود تا بتواند کمکی در راستای ارتقای کیفیت خدمات و جانمایی بهتر هر کدام از اجزای سلامتی که مردم خدمات سلامت را از آن می گیرند، باشد.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی تصریح کرد: رسانه را ظرف مهمی برای رسیدن به اهداف بزرگ می‌دانیم و اگر قرار است گامی بزرگ و فراگیر برداریم این گام از مسیر رسانه می‌گذرد.
اربابی گفت: در این راستا رسانه‌ها در حد بضاعت خود حداکثر همکاری را با سازمان بیمه سلامت داشته باشند ما نیز سعی می‌کنیم با رسانه‌ها در تعامل پیوسته و مداوم باشیم تا بتوانیم ضمن اطلاع رسانی در زمینه خدمات و گسترش آن مردم را نیز از حقوقشان آگاه کنیم تا در یک فضای بهتر و سالم‌تر خدمات سلامت مورد نیاز به آنها ارائه شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه سلامت , همایش