چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۴
مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی :

مردم نیاز به آموزش سواد فضای مجازی دارند

مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی گفت : در فضای مجازی و در شرایط جنگ نرم تولید محتوای ارزشمند منطبق با نیاز جامعه بسیار اهمیت دارد.
مردم نیاز به آموزش سواد فضای مجازی دارند
 
سعید کسرائی‌نیا در دیدار با فرمانده سپاه شهرستان قاین اظهار داشت: دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در حوزه‌‌های مختلف  تولیدی و انتشاری تا کنون فعالیت داشته است که در حال حاضر هدف این مجموعه تمرکز بر شهرستان‌ها می باشد.
وی در خصوص رویکردهای سازمان سراج اظهار داشت: اولین رویکرد این مجموعه موضوع سواد فضای مجازی می باشد زیرا در حال حاضر همه افراد از بخش های مختلف فضای مجازی استفاده می کنند اما کسی به آنها سواد استفاده از این فضا را نداده است و این تبدیل به یک آسیب در سطح جامعه شده است.
مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی ادامه داد: ما از ابتدای امسال تاکنون 3500نفر ساعت تحت عنوان برنامه اعتکاف در شهرستان های مختلف آموزش سواد فضای مجازی داده ایم و بیش از 4000 نفر ساعت نیز به صورت دانش‌آموزی و خانواده ای آموزش داده شده اند.
کسرائی نیا نگاه تولید محور را دیگر دیدگاه مجموعه سراج بیان داشت و افزود: در فضای مجازی و در شرایط جنگ نرم تولید محتوای ارزشمند منطبق با نیاز جامعه بسیار اهمیت دارد که مجموعه سراج استان در این زمینه گام های موثر و مفیدی برداشته است.
وی تصریح کرد: نگاه انتشاری سومین دیدگاه مجموعه سراج در بحث فضای مجازی می باشد و لازمه آن داشتن رسانه می باشد.
مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان جنوبی ادامه داد: در یکی دو سال گذشته توییتر به طور کامل در اختیار ضد انقلاب بود اما اکنون با حضور نیروهای انقلابی بخش زیادی از این فضا در اختیار این افراد قرار گرفته است و از هر 5هشتکی که ترند می شود 2الی3 هشتک مخصوص نیروهای انقلابی است .
کسرائی نیا در انتها بیان داشت: هدف ما از حضور در شهرستان ها این است که از ظرفیت خوب شهرستان ها در بحث فضای مجازی استفاده کنیم زیرا آنها فعالیت دارند اما به صورت نامنظم است و لازم است منظم شوند و تشکیلاتی پیش روند.
وی در خصوص کنگره ملی 2000شهید استان اظهار داشت: امسال کنگره ملی 2000شهید استان را در پیش رو داریم که مجموعه سراج مسئولیت کمیته فضای مجازی را برعهده دارد و هدف ما نیز در این حوزه این است که در راستای شهدا بر جوانان دهه 70 و80 تاثیر گذار باشیم.
فرمانده سپاه شهرستان قاین نیز اظهار داشت: ما نسبت به شکل گیری این جریان در سطح شهرستان بسیار شادمانیم هرچند که باید زودتر صورت می گرفت اما اکنون که آغاز شده است باید با قدرت ادامه داد.
وی ضمن تشکر از مجموعه سراج بیان  داشت: ما در حوزه فضای مجازی با شما همکاری خواهیم داشت و هدف ما نیز جریان سازی می‌باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سراج , سپاه