چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
دبیر ستاد نظارت بر ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

ثبت نام کلاس اولی ها در خراسان جنوبی آغاز شد

دبیر ستاد نظارت بر ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ثبت نام از دانش آموزان ورود به پایه اول ابتدایی سال تحصیلی 98- 97 از امروز (چهارشنبه) در مدارس استان آغاز شد.
ثبت نام کلاس اولی ها در خراسان جنوبی آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حامد اذانی گفت: با توجه به دستورالعمل اجرایی از سوی وزارت آموزش و پرورش، اقدامات لازم برای ثبت نام دانش آموزان تا پایان وقت اداری روز گذشته به مدارس ابتدایی استان ارسال شده است.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود 16 هزار و 500 دانش آموز در ورود به پایه اول ابتدایی ثبت نام کنند که نسبت به سال گذشته افزایش چهار درصدی را شاهد خواهیم بود و از این تعداد نیز 8 هزار و 507 نفر پسر و بقیه دختر هستند.
اذانی همچنین از آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی تمام دانش آموزان ورودی به مقطع ابتدایی در استان خبر داد و گفت: شرکت در این طرح برای کلاس اولی ها الزامی است و مقداری از هزینه طرح از والدین دانش آموزان دریافت می شود.
دبیر ستاد نظارت بر ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: فقط هزینه کتاب و بیمه دانش آموزان در هنگام ثبت نام در مدارس اخذ می شود اما هیچگونه هزینه اضافی از والدین گرفته نخواهد شد.
وی یادآور شد: در نیمه دوم شهریور ماه امسال کتاب های لازم در اختیار مدیران آموزشگاه ها قرار می گیرد تا دانش آموزان با آغاز سال تحصیلی دچار مشکل نشوند.
اذانی با بیان اینکه سامانه ثبت نام کتاب برای دوره فنی حرفه ای و کار دانش در حال حاضر فعال است افزود: کتاب های دوره اول و دوم متوسطه هم در اختیار کتاب فروشی های سطح استان قرار می گیرد تا دانش آموزان این دوره ها به موقع کتاب مورد نیاز را تهیه کنند.
وی تاکید کرد: در تمامی شهرستان های استان ستاد های نظارت بر ثبت نام مدارس تشکیل شده است و با شماره تلفنی که در هر شهرستان در اختیار والدین قرار می گیرد آماده پاسخگویی به هرگونه پیشنهاد، انتقاد و شکایت احتمالی والدین و دانش آموزان هستیم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تحصیل , آموزش و پرورش