پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت ۲۰ سمن خراسان‌جنوبی در ۱۲ موضوع مرتبط با جوانان/ تدوین سند توسعه بخش جوانان استان

مدیرکل ورزش خراسان‌جنوبی از فعالیت ۲۰ سمن استان در ۱۲ موضوع مرتبط با جوانان خبر داد و گفت: تدوین سند راهبردی توسعه جوانان استان آغاز شده و به زودی برای جلوگیری از موازی‌کاری‌های سازمانی مصوب و ابلاغ می‌شود.
فعالیت ۲۰ سمن خراسان‌جنوبی در ۱۲ موضوع مرتبط با جوانان/ تدوین سند توسعه بخش جوانان استان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهران سرپرست شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست استاندار خراسان‌جنوبی با دبیران سمن‌های مردم‌نهاد حوزه جوانان استان اظهار داشت: راه‌اندازی خانه‌های جوان به‌عنوان مرکز رشد اجتماعی جوانان از سال ۱۳۹۵ در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.
وی افزود: در سال ۹۶ تعداد ۲۳ استان کشور صاحب‌خانه جوانان شدند که خراسان‌جنوبی در برش اولیه تأسیس خانه جوانان کشور قرار نگرفت و اعتباری هم برای استان تخصیص پیدا نکرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از محل اعتبار ۲۷ صدم درصد ارزش بر مالیات افزوده‌ برای هشت استان باقی‌مانده نیز مجوز تأسیس خانه‌های جوان صادر گردید.
سرپرست به افتتاح خانه جوان خراسان‌جنوبی در ساختمان اسبق سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: در این مرکز دفتر مشاوره، میز کار سمن‌ها و کافه کتاب فعال می‌شود و تمامی جوانان از اقشار گوناگون جامعه می‌توانند از این فضای فرهنگی اجتماعی و خدماتی بهره‌مند شوند.
 وی از احداث خانه جوان خراسان‌جنوبی در مرکز شهر بیرجند خبر داد و گفت: این ابنیه در هزار و ۸۰۰ متر مربع و با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال طی ۱۴ ماه ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: خانه جوان استان که به‌زودی کلنگ احداث آن با حضور استاندار بر زمین زده می‌شود از استانداردهای لازم برخوردار و همه موضوعاتی که می‌تواند به‌عنوان پاتوق جوانان و مرکز رشد اجتماعی مطرح گردد، در آن تعبیه شده است.
سرپرست یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی جوانان به ازای هر پنج هزار نفر جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال یک سازمان مردم‌نهاد در حوزه جوانان برنامه‌ریزی‌شده است که با توجه به جمعیت ۲۲۰ هزار نفری جوان خراسان‌جنوبی تا پایان برنامه ششم توسعه ۱۴۰۰ کشور باید ۲۰ سمن در استان راه‌اندازی شود.
وی متذکر شد: هم‌اکنون تعداد ۲۰ سازمان مردم‌نهاد حوزه‌ جوانان در خراسان‌جنوبی فعال و دارای اعتبارنامه ثبتی هستند و به‌زودی دارای شناسنامه ملی مورد تأیید وزارت کشور می‌شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: سمن‌های حوزه جوانان استان در ۱۲ موضوع فعالیت دارند که ۹ مورد آن بیرجند و مابقی در ۱۰ شهرستان‌ حضور دارند.
سرپرست با اشاره به ارائه ۹۵ طرح در سال ۹۶ توسط سازمان‌های مردم‌نهاد خراسان‌جنوبی افزود: به منظور اجرایی شدن این طرح‌ها از سوی اداره کل ورزش و جوانان مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال به سمن‌ها کمک مالی شده است.
وی از مراحل آغاز تدوین سند توسعه جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد و ابراز داشت: به‌زودی این طرح در جلسه ستاد امور جوانان به ریاست استاندار به بحث و تبادل نظر پرداخته می‌شود تا نقشه راهی هم‌راستا با ظرفیت‌های موجود در برنامه ششم را تعریف تا از موازی‌کاری‌های سازمانی جلوگیری شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سمن , استانداری