پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی:

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی پایان خرداد ماه است

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل حداکثر تا پایان خردادماه جاری است.
آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی پایان خرداد ماه است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، مهدی نباتی روز پنجشنبه افزود: 31 خرداد ماه جاری آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال گذشته است و از آنجا که این زمان قابل تمدید نیست، مودیان صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی تنها هفت روز برای ارائه این اظهارنامه فرصت دارند.
وی با تاکید بر اینکه تسلیم اظهارنامه پس از این موعد، علاوه بر اعمال نشدن معافیت های مقرر قانونی، مشمول جرائم غیرقابل بخشش می شود اظهار داشت: همه ادارات مالیاتی در استان آماده ارائه خدمات و راهنمایی مودیان در روزهای پایانی خرداد ماه هستند.
وی ادامه داد: مودیان مالیاتی می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی TAX.GOV.IR این اظهارنامه را دریافت و تکمیل کنند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته 33 هزار و 666 اظهارنامه مالیاتی در استان تکمیل شد که از این تعداد 27 هزار و 551 اظهارنامه مربوط به مشاغل و 2 هزار و 481 فقره اظهارنامه به اشخاص حقوقی و 3هزار و 634 فقره به صاحبان املاک تعلق داشت.
نباتی ادامه داد: سال گذشته 2 هزار و 461 میلیارد ریال مالیاتی در استان وصول شد که هزار و 485 میلیارد ریال آن مربوط به مالیات های مستقیم و 976 میلیارد ریال آن مالیات ارزش افزوده بوده است.
وی با تاکید بر اینکه مالیات اخذ شده پس از اینکه به خزانه کل کشور واریز شد در قالب اعتبارات به استان برگشت داده می شود گفت: این درآمد صرف اموری چون راهسازی، احداث بیمارستان و پروژه های عمرانی دهیاری ها و شهرداری های استان می شود.
نباتی با بیان اینکه 233 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال 97 برای استان مصوب شده است افزود: درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده صرف پروژه های دهیاری ها و شهرداری ها می شود که از این رقم 82 درصد درآمد به شهرداری ها و 12 درصد به دهیاری ها پرداخت شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تاکید بر ارایه به موقع اظهارنامه ها ادامه داد: بالغ بر 85 درصد مودیان صاحبان مشاغل استان اظهارنامه مالیات صفر و کمتر از آن ارایه کردند؛ لذا از آنجایی که مشاغل استان ضعیف هستند اکثرا از مالیات معاف می شوند یا مشمول مبالغ کم خواهند بود سعی می کنیم زیاد به قشر آسیب پذیر کار نداشته باشیم و اگر اظهارنامه ارایه دهند بر اساس همان مالیات محاسبه می شود.
نباتی تصریح کرد: دراستان تمرکز بر روی فرارهای مالیاتی و بحث های مالیاتی کلان است و در قانون نیز با فرارهای مالیات مانند مجرم برخورد می شود تا حق و حقوقی از دولت ضایع نشود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اظهارنامه مالیاتی , مالیات