پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
معاون ورزش و جوانان خراسان جنوبی:

۲۰ سازمان مردم نهاد جوان در خراسان جنوبی فعالیت می‌کند

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه جمعیت جوان خراسان جنوبی ۲۰۲ هزار و ۶۶۴ نفر است، گفت: ۲۰ سازمان مردم نهاد جوان در خراسان جنوبی فعالیت می‌کند.
۲۰ سازمان مردم نهاد جوان در خراسان جنوبی فعالیت می‌کند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مریم مهرور چهارشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح خانه جوان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خانه جوان خراسان جنوبی محلی برای هم افزایی همه جوانان با علاقمندی‌های متفاوت است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: نباید این تصور ایجاد شود که خانه جوان برای فعالیت سمن‌های خاصی مجهز شده است چرا که این مکان را برای همه جوانان در نظر گرفته‌ایم.
مهرور با اشاره به اینکه تجهیز کامل خانه جوان خراسان جنوبی  ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: تلاش سازمان بر خرید یک زمین در منطقه‌ای مناسب برای ساخت یک خانه جوان با فضایی وسیع تر است که ساخت آن سه و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با بیان اینکه در سازمان‌های مردم نهاد جوانان سن مدیر سمن باید بین ۱۵ تا ۱۹ سال باشد، افزود: هر سازمان مردم نهاد باید  هفت عضو اصلی، دو عضو علی‌البدل و حداقل ۳۰ نفر عضو فعال داشته باشد.
معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۰ سمن فعال جوان در خراسان جنوبی وجود دارد که در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، گردشگری، محیط‌زیست، آسیب‌های اجتماعی و ازدواج فعالیت می‌کنند.
مهرور اظهار کرد: در حال حاضر جمعیت جوان خراسان جنوبی ۲۰۲ هزار و ۶۶۴ است و بر اساس قانونی باید به ازای هر ۵ هزار نفر یک سازمان مردم نهاد وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: تا سال ۱۴۰۰ باید هر سال به ۸ سازمان مردم نهاد مجوز فعالیت بدهیم و امیدواریم این سازمان‌ها بتوانند تأثیرگذاری لازم را در حوزه اجتماعی و فرهنگی و علمی در جامعه داشته باشند.
معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی یادآور شد: با افتتاح خانه جوان خراسان جنوبی علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه در دو شیفت صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از امکانات خانه جوان شامل دفتر مشاوره، میز کار سمن‌ها، اینترنت و کافه کتاب بهره‌مند شوند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سمن , ورزش