پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳
مدیر کمیته امداد درمیان:

خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کند

مدیر کمیته امداد درمیان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به نسبت تورم پاسخگوی نیاز مددجویان نیست گفت: باید مسئولیت اجتماعی مردم نسبت به محرومان افزایش یابد و محرومیت زدایی به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.
خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، احمد بصیری پور روز پنجشنبه در کمیته تخصصی زکات شهرستان افزود: میزان مشارکت اجتماعی مردم تمام نیازهای مددجویان را رفع نمی کند و سالانه بیش از درآمد کمیته امداد شاهد تورم و گرانی در جامعه هستیم.
وی بیان کرد: کمک های مردمی به نسبت بودجه تخصیصی دولت بین 9 تا 12 درصد است که در سر فصل های معیشت، اشتغال، درمان، مسکن، تحصیل، ازدواج و ... هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه مردم و خیرین سال گذشته بیش از 14 میلیارد ریال به مددجویان شهرستان کمک کرده اند، اضافه کرد: پارسال 76 درصد کمک های مردمی در زمینه حمایت و سلامت مددجویان، چهار درصد توسعه مشارکتهای مردمی، 9 درصد عمران و مسکن، هفت درصد در امور فرهنگی و چهار درصد برای اشتغال هزینه شد.
وی با بیان اینکه کمیته تخصصی زکات در شهرستان فعال است، بیان کرد: کمیته امداد متولی جمع آوری زکات است که سال گذشته 240 میلیون ریال زکات جمع آوری و برای رفع نیاز محرومان شهرستان هزینه شد.
وی اظهارکرد: جای درس زکات در کتب درسی دانش آموزان خالی است اگر این موضوع در سرفصل درسی دانش آموزان قرار بگیرد، شاهد دستاوردها و پیامدهای خوبی خواهیم بود.
مدیر کمیته امداد درمیان از برپایی 16 پایگاه جمع آوری زکات و فطره در شهرستان خبر داد و گفت: مردم می توانند با مراجعه به پایگاه‌ های سطح شهرستان و یا به شماره حساب 850918181 و از طریق شماره کارت 6037707000115448 نزد بانک کشاورزی زکات و فطریه خود را به نیازمندان پرداخت کنند.
بصیری پور اضافه کرد: سال گذشته مردم شهرستان 150 میلیون ریال زکات و فطره پرداخت کردند و میزان جمع آوری شده در سال جاری با همکاری بانکها در کمترین زمان ممکن به حساب نیازمندان واریز خواهد شد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , فطریه