دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴
فرماندار ‌خوسف:

اعتبارات امسال خوسف کاهش یافت

فرماندار خوسف گفت: اعتبارات تملک دارایی های امسال این شهرستان نسبت به سال گذشته با کاهش 26 درصدی به میزان 190 میلیارد ریال ابلاغ شد.
اعتبارات امسال خوسف کاهش یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمد شفیعی روز دوشنبه در کمیته برنامه ریزی خوسف افزود: با توجه به گستردگی شهرستان و نبود بسیاری از زیر ساخت های اولیه با تکیه بر اعتبارات تملک دارایی ها نمی توان این مشکلات را برطرف کرد.
وی اظهار داشت: بر اساس شاخص های توسعه یافتگی، این شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و در یکسال گذشته سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بسیار خوبی در بحث صنعت و اشتغالزایی انجام شده است.
فرماندار خوسف بیان کرد: اکثر دستگاه های اجرایی شهرستان علیرغم کمبود پرسنل و و امکانات در سال گذشته عملکرد قابل قبولی داشته اند.
وی از شروع عملیات اجرایی برق رسانی به آبگرم لوت با اعتبار 22 میلیارد ریال خبر داد و افزود: جهت تکمیل جاده دسترسی به این مجتمع گردشگری نیز اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است.
شفیعی یادآور شد: اعتبارات سه درصد نفت با بیش از 50 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به میزان 5 میلیارد تومان ابلاغ شده است که با این وضعیت شهرستان خوسف در سال جاری در بحث اعتبارات وضعیت خوبی نخواهد داشت.
وی یکی از راه های برون رفت از وضعیت کمبود اعتبارات را ورود سرمایه گذراران داخلی و خارجی به شهرستان دانست و افزود: در سال گذشته سه سرمایه گذاری خارجی در این شهرستان در زمینه نیروگاه خورشیدی و کارخانه چدن ورود پیدا کرده اند و در سالجاری نیز تاکنون زمینه فعالت 2 سرمایه گذار فراهم شده است که پس از نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.
فرماندار خوسف با بیان اینکه بیشترین اعتبار تملک دارایی ها به حوزه راه و شهرسازی تخصیص داده شده است گفت: چندین پروژه زیرساختی در این حوزه و سال گذشته چندین پروژه نیمه تمام در شهرستان وجود دارد که در سالجاری این پروژه ها به سرانجام می رسد.
وی از تخصیص اعتبار برای آسفالت راه های روستاهای رچ - خلیلان، گیوشاد-ماژان، روبیات –عیلکی ، اکبرآباد-چاه ولیعصر 4 ، گل -ماژان ، پیرود-کلاته محمد غلام -دهمیر ،طالب آباد ، تجگ –ماهمیران –دهنرود- طوطی ، اصغول-میناخون ، یوش-مزار شاه سلیمان علی (ع) ، قلعه زری –بیشه و آریش خبر داد.
فرماندار خوسف ادامه داد: با این اعتبار و تخصیص اعتبار ملی به این پروژه ها قسمت اعظم آنها در سال مالی جاری به پایان می رسد.
شفیعی بیان کرد: 15 هکتار زمین در شهرک صنعتی در اختیار پنجمین سرمایه گذار خارجی که طی یکسال اخیر در شهرستان سرمایه گذاری کرده است قرار گرفته تا با هزینه کرد 150 میلیون یوان چین و اشتغالزایی 300 نفر نسبت به احداث کارخانه نورد و لوله اقدام کند.
شفیعی یادآور شد: در سال گذشته 153 میلیارد ریال به جز اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان در بخش های عمرانی و زیرساختی هزینه شده است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۶۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرماندار , خوسف