دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
فلاحتی:

باید تلاش کرد که به fatf نپیوندیم/ توجه مقام معظم رهبری به حل مشکلات قشرهای آسیب‌پذیر

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس گفت: مهم‌ترین مسائلی را که رهبر معظم انقلاب در فرازهایی از صحبت‌های خود مطرح کردند توجه به این بود که قانون روی مشکلات آحاد جامعه به خصوص قشرهای آسیب‌پذیر تمرکز داشته باشد.
باید تلاش کرد که به fatf نپیوندیم/ توجه مقام معظم رهبری به حل مشکلات قشرهای آسیب‌پذیر
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، فرهاد فلاحتی با اشاره به دیدار با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس و مجموعه‌های قوه مقننه همه قوه حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه محور ابتدایی صحبت‌های رهبر معظم انقلاب مباحث اخلاقی و تذکراتی برای تهذیب نفس و توجه به مسائل معنوی که برای یک انسان لازم است، بود، تصریح کرد: در قسمت عمده فرمایشات ایشان مسائل در خصوص رویکرد قوه مقننه، انتظارات از این قوه و موضع‌گیری‌هایی که لازم است این قوه داشته باشد مطرح شد.
فرمایشات رهبر معظم انقلاب راهگشا، بسیار حکیمانه و راهبردی بود
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: در مجموع صحبت‌های ایشان این بود که از عملکرد قوه مقننه در موضوعات متعدد و به صورت میانگین رضایتمندی وجود دارد و فرمودند که حرکت خوبی است اما با توجه به شرایط اجتماعی و نیازهایی که در جامعه است انتظاراتی را از این قوه بیان فرمودند که کاملاً به‌حق، راهگشا، بسیار حکیمانه و راهبردی بود.
توجه مقام معظم رهبری به حل مشکلات قشرهای آسیب‌پذیر
فلاحتی ادامه داد: مهم‌ترین مسائلی را که ایشان در فرازهایی از صحبت‌های خود مطرح کردند توجه به این بود که قانون روی مشکلات آحاد جامعه به خصوص قشرهای آسیب‌پذیر تمرکز داشته باشد که نکته بسیار مهمی بود.
وی خاطرنشان کرد: در موضوع کنوانسیون‌ها و پیوستن به معاهدات بین‌المللی توجه بسیار مهمی را دادند و عنوان شد که معمولاً پخت‌و پز این کنوانسیون‌ها به دست رژیم‌های خاص در دنیا شکل می‌گیرد و سپس به سمت کشورهای دیگر می‌رود و پیوستن به این کنوانسیون‌ها برای کشورهای دیگر که بعد به آن‌ها ملحق می‌شود عایداتی را ندارد و این کشورها تنها باید در خط‌مشی آن تفکر اولیه حرکت کنند.
باید تلاش کرد که به fatf نپیوندیم
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مورد fatf ایشان تذکراتی را دادند و برداشت من این بود که طبق فرمایشات ایشان باید تلاش کرد که به این کنوانسیون نپیوندیم و البته به جای آن نسخه ارزنده‌ای ارائه کردند که به جای پیوستن به این معاهدات مشکل‌دار بین‌المللی قوانین مربوط به داخل را در آن حوزه‌ها اصلاح کنیم.
لزوم توجه به قوانین مربوط به پول‌شویی در داخل کشور
فلاحتی با اشاره به قوانین مربوط به پول‌شویی در داخل کشور، قوانین مربوط به تجارت جهانی، مقابله با  تروریست در داخل کشور که به عنوان مقنن باشیم و اثبات کنیم که در این مسائل پایدار بوده‌ایم و هستیم از جمله مواردی است که باید در داخل مورد توجه قرار گیرد، افزود: صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در همه مراحل کارگشا و امیدوارکننده بود و امیدواریم مجلس فرمایشات ایشان در این حوزه‌ها را در سطح کلان اجرایی کند.
کنترل گرانی‌ها بر عهده دولت است
وی به موضوع گرانی‌های اخیر اشاره کرد و عنوان داشت: مجلس یک مجموعه نظارتی است و آنچه که از عهده مجلس در بحث گرانی بر می‌آید این این است که مانند روز گذشته آقای جهانگیری و وزرا را به مجلس دعوت و صحبت‌ها را بشنود و تذکرات به دولت داده شود و اگر مسیرهایی در این زمینه نیاز به ریل‌گذاری دارد و بسترهای قانونی برای کمک به مردم در حوزه اقتصادی فراهم نیست مجلس سریع ورود پیدا کند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اینکه در حوزه اجرا تصمیمات چقدر می‌تواند راهگشا باشد و جامعه را لحظه‌ای به آرامش برساند و یا ملتهب کند به بحث اجرایی بر می‌گردد.
موضوعی که نیاز به اصلاح قانون داشته باشد در صحبت‌های آقای جهانگیری نبود
فلاحتی بیان کرد: آقای جهانگیری با چند نفر از معاونین در هیئت دولت در مجلس حضور پیدا کرد و صحبت‌ها و نظرات نمایندگان داده شد اما موضوعی که نیاز به قانون و یا اصلاح به قانون در این مباحث باشد در صحبت‌های ایشان ندیدیم که مجلس بخواهد ورود کند که متمم و یا اصلاحیه قانونی را داشته باشیم.
آمادگی مجلس برای کمک به دولت
وی اضافه کرد: اینکه هرگونه همکاری باید از سوی مجلس باشد و دولت را در عرصه اقتصادی کمک کنیم باور همه ما است و از قبل نیز اعلام آمادگی از قبل بوده و اکنون نیز وجود دارد.
لزوم توجه دولت به اقشار متوسط و آسیب‌پذیر جامعه
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دولت گفته شد که انتظار از قوه مجریه این است که اگر به هر دلیل شرایط سخت اقتصادی در جامعه تحمیل می‌شود باید قشرهای آسیب‌پذیر و اقشار متوسط را با ابزارهای متعدد اقتصادی ببینیم که فشار مضاعفی به این اقشار وارد نشود و اگر نیازی به ورود مجلس برای مصوبات باشد مجلس حتماً همکاری لازم را خواهد داشت.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۷۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , FATF