دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

۶۵۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار می‌گیرند

سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۶۵۰۰ دانش‌آموز بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی در خراسان جنوبی مورد سنجش قرار می‌گیرند.
۶۵۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار می‌گیرند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، علی‌اصغر موسوی‌کیا اظهار کرد: ۱۴ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی در خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کرد که از این تعداد دو پایگاه در بیرجند و دو پایگاه در قائن است.
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: بقیه پایگاه‌ها در سایر مناطق خراسان جنوبی به صورت ثابت در مناطق شهری و سیار در مناطق روستایی و عشایری فعالیت می‌کنند.
 موسوی کیا با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۶ هزار و ۵۰۰ نوآموز در سال جاری مورد سنجش قرار گیرند؛ ادامه داد: طرح سنجش نوآموزان از شنبه دوم تیرماه آغازشده و امیدواریم تا اواخر شهریورماه سال جاری کار سنجش را به پایان برسانیم.
وی افزود: در این طرح نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از لحاظ بینایی، تست دید رنگ، غربالگری شنوایی، تست گفتاری، قد و وزن، دهان و دندان و تست آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرند.
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اگر در ارزیابی اولیه نوآموز بر اساس نظر کارشناس با مسئله خاصی رو به رو بود برای ارزیابی تخصصی ارجاع می‌شود و در ارزیابی تخصصی وضعیت تحصیلی او مشخص می‌شود.
موسوی کیا  اظهار کرد: سال گذشته نیز بیش از ۱۶ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد حدود ده درصد نیاز به ارزیابی‌های تخصصی داشتند.
وی بیان کرد: والدین نیاز به مراجعه حضوری به پایگاه‌های سنجش برای گرفتن نوبت ندارند بلکه مدیر مدرسه‌ای که برای ثبت‌نام فرزندشان به آن مراجعه کرده‌اند مراحل کار را برای آنان پیگیری می‌کند.
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: مدیر دبستان در ابتدا در سیستم مشخصات نوآموز را در سامانه مربوط ثبت کرده و سیستم نوبت سنجش نوآموز را اعلام می‌کند.
موسوی کیا افزود: تعرفه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی ۲۵ هزار تومان است که البته در مناطق عشایری و روستایی با توجه به وضعیت خاص بحث تعرفه سنجش متفاوت تعریف شده است.
وی یادآور شد: تعرفه سنجش نو آموزان در مناطق عشایری رایگان است  و در مناطق روستایی با توجه به تشخص مدیر پایگاه سنجش برای ۱۰ درصد نیم بهاء و برای  پنج درصد نیز به صورت رایگان خواهد بود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۸۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سنجش , آموزش و پرورش