چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
عبادی:

قرارگاه اقتصاد مقاومتی موفقیتی نداشته است/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود

عبادی با اشاره به اینکه جنگ دشمن با ما اقتصادی بوده و باید سیستم اقتصادی داشته باشیم که با تحریم به ساختار آن آسیب وارد نشود، گفت: در این مسیر دولت اصلاً موفق نبوده و موضوع را جدی نگرفته و قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز موفقیتی نداشته است.
قرارگاه اقتصاد مقاومتی موفقیتی نداشته است/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در دیدار با مقام معظم رهبری مطرح شد موضوع Fatf بود که ایشان در این خصوص تذکراتی را فرمودند.
وی با بیان اینکه FATF یک گروه مالی است که اتاق فکری برای قبضه کردن دنیا آن را مدیریت می‌کند و اگر به آن‌ها بپیوندیم مزایا و مضراتی دارد، تصریح کرد: در بحث منافع ملی اگر خروج آمریکا از برجام نبود می‌شد در آن تأمل کرد اما بعد از خروج آمریکا از برجام و تحریم‌ها و در عین حالی که تحریم‌های دیگر وجود داشته و مراودات بانکی را نمی‌توانیم درست انجام دهیم پیوستن به این گروه چیزی جز ضرر را عاید کشور نمی‌کند.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در صورت پیوستن به FATF تمام تراکنش‌های مالی کشور به صورت شفاف در اختیار بیگانگان قرار می‌گیرد و اشراف و ارزیابی دقیق از وضعیت داخل ایران خواهند داشت که به ضرر ایران است و در این صورت برای مقابله با تحریم‌ها خود را دچار مشکل می‌کنیم.
سیستم بانکی مشکلات ساختاری دارد
عبادی ادامه داد: سیستم بانکی ما مشکلات ساختاری دارد و شرایطی را ندارند که بتوانیم حتی در صورت پیوستن به این معاهده منفعتی را برای مردم و کشور از آن دریافت کنیم و تنها مضرات باقی خواهد ماند.
موانع قانونی در اجرای اقتصاد مقاومتی وجود ندارد
وی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مسئله مهم، افزود: بیشتر کار در این زمینه بر عهده دولت است چراکه موانع قانونی در اجرای اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس باید برای نظارت تمام تلاش خود را انجام دهد چراکه برای مجلس نظارت به عنوان یک مقوله مهم است.
گلایه مجلسی‌ها از دولت
عبادی اذعان داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی مجلسی‌ها از دولت گلایه دارند چراکه در سال‌های گذشته این مسئله را جدی نگرفته‌اند و با اینکه مسؤولین کارهایی را اکنون انجام می‌دهند اما از قبل باید اقدامات انجام می‌شد تا با برگشت تحریم‌ها مردم دچار مشکل نشوند.
افتتاح پروژه‌ها به نام اقتصاد مقاومتی بازی با الفاظ است
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی این نیست که هر پروژه‌ای که از ابتدای انقلاب افتتاح شده را بگوییم که در چارچوب اقتصاد مقاومتی است چرا که این رفتارها بیشتر بازی با الفاظ است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی است که بتواند در برابر تکانه‌های ناشی از تحریم‌ها مقاومت کند و این نه به معنای سختی دادن به مردم و نه به معنای قطع ارتباط با دنیا است.
قرارگاه اقتصاد مقاومتی موفقیتی نداشته است
عبادی با اشاره به اینکه  جنگ دشمن با ما اقتصادی بوده و باید سیستم اقتصادی داشته باشیم که با تحریم به ساختار آن آسیب وارد نشود، بیان کرد: در این مسیر دولت اصلاً موفق نبوده و موضوع را جدی نگرفته و قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز موفقیتی نداشته است.
وی با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری جدی گرفته نشده و ساختار اقتصادی آسیب‌پذیر است، گفت: اوضاع کنونی که ایجاد شده مدتی فضا را متلاطم می‌کند اما سیستم خود را با سیستم تحریم تطبیق می‌دهد و فضا آرام خواهد شد.
دل خوش کردن به لبخندهای ایالات متحده از دلایل عدم تطابق سیستم با تحریم‌ها
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: مسؤولین و دستگاه‌های دولتی بهتر از این می‌توانند عمل کنند و عدم تطابق سیستم با تحریم‌ها به دلیل این است که به لبخندهای ایالات متحده و متحدانش دل خوش کرده‌اند.
تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود
عبادی با تأکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود، خاطرنشان کرد: بانک مرکزی و آقای سیف و همچنین آقای عراقچی بهتر می‌توانستند اوضاع را مدیریت کنند و اکنون باید مدیریت عوض شود و فردی آشنا با مسائل، با تجربه و و دارای مدیریت و تجربه قوی به عرصه بانک مرکزی وارد شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۸۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , FATF , اقتصاد مقاومتی