سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳
در پی وزش باد و طوفان شدید در خراسان‌جنوبی صورت گرفت

آماده‌باش ۳۸ تیم امدادی در خراسان‌جنوبی/ خسارات جزئی طوفان در استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی سازمان هواشناسی وزش باد شدید در استان تا فردا ادامه دارد لذا با دستور استاندار در این مدت ۳۸ تیم شامل واحدهای پلیس راه، آتش‌نشانی، اورژانس و جمعیت هلال احمر در حالت آماده‌باش قرار دارند.
آماده‌باش ۳۸ تیم امدادی در خراسان‌جنوبی/ خسارات جزئی طوفان در استان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، ابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: هر ساله بادهای 120 روزه سیستان در فصول بهار و تابستان در خراسان‌جنوبی وجود داشته است.
وی گفت: با توجه خشکسالی 19 ساله در استان، بازه زمانی بادها و طوفان‌ها افزایش پیدا کرده و بادهای 120 روزه سیستان به 170 روز رسیده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی افزود: بادها و طوفان‌ها نه تنها افزایش پیدا کرده بلکه بر غلظت گردوغبار نیز افزوده شده است.
میرجلیلی تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های خوبی که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال در استان وجود داشت تا حدودی گردوخاک نسبت به سال‌ گذشته کمتر شده است.
وی ادامه داد: هم‌استانی‌ها هشدارها را جدی بگیرند و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند و اطلاعات لازم را از وضعیت جاده‌های استان داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی سازمان هواشناسی وزش باد شدید در استان تا فردا ادامه دارد لذا با دستور استاندار در این مدت 38 تیم شامل واحدهای پلیس راه، آتش‌نشانی، اورژانس و جمعیت هلال احمر در حالت آماده‌باش قرار دارند.
میرجلیلی اظهار کرد: تاکنون برخی از خسارت‌های موردی و ناچیز مانند شکستن درخت‌ها و ریزش چند دیوار روستایی بر اثر وزش شدید باد در استان وجود داشته است.
وی با بیان اینکه هشدارهای لازم توسط رسانه‌های استان داده شده است، افزود: امدادرسانی به مردم مهم‌ترین موضوع مدیریت بحران است و برآورد خسارت‌ها بعد از طوفان اعلام می‌شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۹۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خشکسالی , استانداری