پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آموزش نظامی خدمت بی نام و نشان در جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آموزش های نظامی نوعی خدمت نامرئی و بی نام و نشان در جامعه است که شاید خیلی ها از این خدمت بزرگ مطلع نباشند در حالی که از اهمیت زیادی برخوردار است.
آموزش نظامی خدمت بی نام و نشان در جامعه است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی روز پنجشنبه در دیدار فرمانده مرکز آموزش 04 امام رضا (ع) بیرجند افزود: جایگاه ارتش از چند زاویه قابل ملاحظه است که بالاترین آنها بیعت با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی کلمه طیبه است اظهار داشت: فداکاری در جهت اعتلای حق و ابطال باطل بالاترین مقام است.
وی اضافه کرد: این موضوع مهمترین توفیق است اما جایگاه ارتش به ویژه در شرایط کنونی در رده های بعدی علاوه بر جنبه های الهی، دینی و خدایی از جنبه های خدمت به جامعه، کشور و مردم پیداست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در زمان های گذشته اغلب مردم در مناطق روستایی و عشایری به کار کشاورزی و دامداری مشغول بودند اما اکنون غالب زندگی ها شهری و این عامل سبب شده فرزندی که در این جامعه زندگی می کند کم تحرک یا بدون تحرک بوده و از واقعیات زندگی بی خبر باشد.
وی عنوان کرد: نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران که مراد بیشتر مراکز آموزشی است برای تربیت و کارایی جوانان بزرگترین خدمت نامرئی است که موضوع بسیار با اهمیتی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در زمان های گذشته که سطح بیسوادی جامعه نیز بالا بود طی45 روز از فرد بیسواد شخصیتی نظامی ساخته و تکنیک های نظامی به وی آموزش داده می شد.
وی افزود: بعد از اتمام دوره آموزشی این فرد از جهت رعایت نظم و انضباط، سحرخیزی، آشنایی با آموزش های نظامی و سایر موارد بهره مند می شود، کدام موسسه یا آموزشگاه می تواند در چنین مدت کمی این تغییر بزرگ را افراد ایجاد کند.
وی تاکید کرد: بالاخص در شرایطی کنونی که جمعیت شهری رواج یافته است اگر کسی این آموزش های نظامی را نبیند بدون شک در زندگی چیزی کم دارد.
امام جمعه بیرجند وجود بسیاری از نابسامانی های موجود در جامعه را به دلیل نداشتن نظم و انضباط دانست و گفت: فتنه 77 در کوی دانشگاه تهران یکی از این نابسامانی ها بود که جوانان خودی کشور را خراب کردند.
فرمانده مرکز آموزش 04 امام رضا (ع) بیرجند هم در این دیدار گفت: این مرکز در راستای ماموریت های خود در 2 حوزه نظامی و عقیدتی و پرورشی سربازان و جوانانی که آمده اند به خیل مدافعان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بپیوندند، انجام می دهد.
سرهنگ حسنعلی زمانی بیان کرد: آموزش های حوزه نظامی متناسب با تهدیدهای روز برای سربازان تازه وارد برگزار می شود که در این زمینه از نتایج خوبی برخوردار بوده ایم.
وی ادامه داد: بعد دیگر آموزش ها، پرورش و ارتقای سطح بینش و آگاهی سربازان است که اکنون حوزه مهمتری برای ماست و در این راستا با همکاری خوبی که بین سامانه فرماندهی و سازمان های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات وجود دارد، گام های خوبی برداشته شده است.
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی های مناسبی که از طریق مسئولان عقیدتی سیاسی انجام شده با برگزاری مرتب و منظم کلاس های پرورشی توسط اساتید مجرب، تلاش شده در بصیرت افزایی سربازان گام های مناسبی با توجه به هجمه های اخیر برداشته شود.
فرمانده مرکز آموزش 04 بیرجند گفت: از آنجا که در این حوزه علاوه بر کارهای نظامی باید تلاش بیشتری صورت گیرد لذا برگزاری کارگاه های آموزشی روزانه هر روز تقویت شود.
وی گفت: نام مرکز آموزش 04 بیرجند از دیرباز در سطح یگان‌های آموزشی کشور خوب و خوش آوازه بوده و این به یقین جز تلاش پیشینیان محقق نشده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۰۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ارتش , مرکز آموزش 04 امام رضا(ع)