شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸
رییس فدراسیون ورزش‌ های جانبازان و معلولان گفت:

جشنواره ورزش جانبازان و معلولان برگزار می شود

رییس فدراسیون ورزش‌ های جانبازان و معلولان گفت: جشنواره ورزش جانبازان و معلولان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اواخر سال جاری برگزار می شود.
جشنواره ورزش جانبازان و معلولان برگزار می شود
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حمید علی صمیمی روز شنبه در نشست مجمع سالیانه هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان خراسان جنوبی افزود: این جشنواره در مقطع جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در رشته های مختلف برگزار می شود.
وی بیان کرد: روز نخست 6 هزار نفر جانباز و معلول در گردهمایی نمایشی از اقتدار را ارائه می کنند و بقیه روزها مسابقات برگزار می شود.
رییس فدراسیون ورزش‌ های جانبازان و معلولان گفت: کاروان پاراآسیایی دهم مهر امسال با توجه با شرایط جاری با انتخاب فرزند یکی از شهدا به عنوان نماد فرهنگی کار خود را آغاز می کند.
وی افزود: ورزش قهرمانی برای ما مهم است و جایگاه های خوبی در مجموعه مسابقات پارالمپیک از سه دهه پیش تاکنون به دست آمده که باید این جایگاه حفظ شود.
وی اظهار داشت: ورزش باید با برنامه ریزی باشد و بتوانیم پرچم کشور را به اهتزار درآوریم.
صمیمی گفت: ورزش جایگاه ویژه ای در کشور و مجامع بین المللی دارد به گونه ای که فضای زبان مشترک برای رفاقت، دوستی و صلح را فراهم کرده و رقابت را برای نزدیک تر شدن قلب ها به هم ایجاد می کند.
وی بیان کرد: ورزش در فضای بزرگتر سلامت جسم و روح را در جامعه افزایش می دهد تا آن جامعه به سمت سلامت خوب و نسبی پیش رود و هرچه به ورزش در جامعه پرداخته شود، نتیجه آن در همه حوزه های کشور از قبیل نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قابل مشاهده است.
وی افزود: در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان ویژگی های خاصی وجود دارد و مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به آن دارند.
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان گفت: وجود جانبازان به عنوان تشکیل دهنده اصلی این فدارسیون فضای معنوی به آن می دهد و حرکت ایثارگرایانه ای که جانبازان ابتدای جنگ و دهه بعد آن که در مجامع بین المللی درخشیدند، این فضا از جانباز به معلول منتقل شده است.
وی اظهار داشت: در فدراسیون ورزش‌ های جانبازان و معلولان به موضوع سلامت بیشتر توجه می شود چون بخش عمده مربوط به ورزش قهرمانی ما در ورزش همگانی است و ابتدا باید سلامت یک جانباز و معلول تامین شده و از جمع آنها استعدادیابی شود.
وی گفت: باید تعامل بین دستگاه های متولی مثل بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی و غیره ایجاد شود تا به هدف خود برسیم که هم اکنون این تعامل ایجاد شده و در هیات رئیسه فدارسیون مجموع این دستگاه ها عضو هستند.
صمیمی افزود: وقتی از استعدادیابی صحبت می شود باید به سمت آموزش و پرورش استثنایی برویم چون فرزندان ما در گروه های سنی نوجوانان و کودکان در اختیار این حوزه است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۰۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , آموزش و پرورش