شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۷
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم خبر داد

استانی شدن فرایند جذب اعضای هیأت علمی/ مراحل اصلی جذب اساتید در دانشگاه متقاضی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیأت علمی استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.
استانی شدن فرایند جذب اعضای هیأت علمی/ مراحل اصلی جذب اساتید در دانشگاه متقاضی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا رضوان‌طلب عصر امروز در مراسم افتتاحیه دبیرخانه و معارفه اعضای هیأت اجرایی جذب هیأت علمی استان اصفهان با اشاره به الکترونیکی شدن تمام فرایند فراخوان جذب هیأت علمی از آغاز ثبت‌نام تا اتمام بررسی، اظهار کرد: پرونده‌های متقاضیان جذب اعضای هیأت علمی به صورت الکترونیکی است و هیچ فردی به شکل خارج از این سیستم به پرونده‌ها دسترسی نداشته و امکان دخل و تصرف در محتوای پرونده‌ها را ندارد.
وی با تأکید بر اینکه سیستم جذب و تحقیق اعضای هیأت علمی باید به سمت واقع‌نمایی و واقع‌گرایی سوق پیدا کند، افزود: تمامی پرونده‌های مرتبط با دانشگاه‌های غیردولتی و دانشگاه آزاد در وزارت علوم بررسی می‌شود.
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت و نظارت 2 هزار و 500 نفر از اساتید سراسر کشور در سامانه جذب اعضای هیأت علمی کشور، گفت: جذب اعضای هیأت علمی به صورت متمرکز انجام نمی‌شود و مرکز جذب اعضای هیأت علمی در این زمینه وحدت رویه ایجاد می‌کند، اما مراحل اصلی جذب اساتید با دانشگاه متقاضی است.
این مسؤول با تأکید بر ضرورت حفظ کرامت متقاضیان تصدی سمت استادی دانشگاه، بیان داشت: احراز اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها مؤلفه‌هایی دارد که نتیجه کارکرد سه مرجع کارگروه بررسی توانمندی علمی، کارگروه بررسی صلاحیت عمومی و همچنین نتیجه تحقیقات است.
رضوان‌طلب با بیان اینکه به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیأت علمی استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، عنوان کرد: فرایند جذب اعضای هیأت علمی کاملاً شفاف و قابل پیگیری است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تسلیت شهادت امام صادق(ع)، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آن حضرت، ریاست بزرگترین دانشگاه جهان اسلام بود که در آن رهبران سایر فرق اسلامی نیز تحصیل کردند.
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امام صادق(ع) در زمان خود رهبری بزرگترین نهضت علمی جهان اسلام را بر عهده گرفتند، اضافه کرد: اداره‌کنندگان مهمترین مراکز علمی و دانشگاهی در جهان باید پیروان اهل بیت(ع) باشند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم که در فرمانداری شهرضا برگزار شد، دبیرخانه اجرایی جذب هیأت علمی استان اصفهان در شهرضا تشکیل و امیرحسین علی‌بیگی به عنوان دبیر اجرایی آن معرفی شد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۱۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه , وزارت علوم