سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
فرماندار شهرستان درمیان خبرداد

افزایش روستاهای نیازمند آبرسانی با تانکر در شهرستان درمیان

فرماندار شهرستان درمیان با بیان اینکه تعداد روستاهایی که با تانکر در شهرستان آبرسانی می‌شود از ۵۵ روستا به ۷۵ روستا افزایش یافته گفت: مسئولان اگر به مردم یه ویژه مناطق مرزی و محروم وعده‌ای می‌دهند پای حرف خود بایستند و آن را عملیاتی کنند.
افزایش روستاهای نیازمند آبرسانی با تانکر در شهرستان درمیان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد بشیری‌زاده صبح امروز در کارگروه تخصصی توسعه روستایی عشایری خراسان جنوبی اظهار داشت: از بازدید معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی از روستاهای مرزی قدردانی می‌کنیم اما با توجه به مشکلات زیرساختی و اینترنت تاکنون هیچ برنامه‌ای از سال 92 تاکنون برای برطرف کردن مشکلات در این راستا انجام نشده است. 
وی افزود: وزیر ارتباطات تاکید کرد که کار روستاها در زمینه ارتباطات اینترنت راه بیفتد اما روستاهای ما همچنان از این نعمت بی‌بهره‌اند.
فرماندار شهرستان درمیان گفت: 75 روستای درمیان با تانکر آبرسانی می‌شود اما اگر قرار باشد شاخص‌ اعتبارات در شهرستان‌ها یکسان باشد شهرستان‌ها محروم‌تر می‌شود و از اعتبارت قطره چکانی نمی‌شود گام زیادی برداشت. 
بشیری‌زاده افزود: پروژه‌ای داریم که چند سال است همچنان باقیمانده است پس یا نباید قول بدهیم یا اگر قول می‌دهیم باید سر قول خود بایستیم.
آب مهم‌ترین اولویت در قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی است
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: قرارگاه پیشرفت آبادانی در خراسان جنوبی برای 6 دهستان برنامه‌ریزی کلان داشته که این برنامه‌ها اصولاً از بالا به پایین است و برنامه‌ریزی جز نگر از پایین به بالا داریم.
هنری افزود: هسته‌های جهادی شکل دادیم از خود مردم و دهیاران و شورها نیز افراد تاثیرگذاری هستند که برای برنامه ریزی روستا باید پای کار بیایند.
وی بیان کرد: مهمترین بحث امروز فرهنگی است که در این قسمت کم‌کاری شده و اگر روحانیت با خانواده مستقر باشد مردم را تشویق به کار گروهی می‌کنند تا مردم پای کار آیند و مشارکت مردمی انجام شود.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: در مدیریت واحد روستاها مشکل اصلی این بود هر کدام از دستگاه‌ها به طور مجزا کار می‌کنند و ممکن است پروژه‌ای که در اولویت است  دیرتر انجام شود و بر اساس نیاز مردم اولویت اصلی آب است که باید این پروژه‌ها مدنظر باشد.
انتقاد شدید فرماندار فردوس از عدم نظارت جهاد سازندگی در روستاها 
فرماندار شهرستان فردوس ضمن گلایه از مسئولان جهاد سازندگی استان اظهار داشت: جهاد سازندگی باید همیشه و هر روز در روستاها سرکشی و نظارتی دقیق‌تر داشته باشد نه اینکه در اتاق و زیر کولر مشغول استراحت باشند.
وی ضمن اظهار تاسف از اینکه در بازدید به عمل آمده در چند باغ از شهرستان فردوس آب در باغاتی که درختان دچار خسارت سرمازدگی شده و خشک شده‌اند استفاده می‌شود افزود: چرا با بی‌برنامگی و عدم نظارت درست در این سال‌ها که خشکسالی بیداد می‌کند باید شاهد این گونه صحنه‌هایی بود که آب در جاهایی که نباید استفاده شود.
فرماندار فردوس گفت: گردشکری یکی از عوامل موثر در توسعه و رونق روستاها به شمار می‌آید و امسال 20 هزار گردشگر از کرند فردوس بازدید کردند اما با توجه به مشکلات مخابرات و اینترنت یکی از مهمترین دغدغه‌های مناطق گردشگری است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , درمیان , آبرسانی