دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی:

54 خانوار زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی صاحب خانه شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: 54 خانوار روستایی و شهری زیر پوشش این نهاد در سه ماه نخست امسال با اعتبار بیش از 501 میلیون تومان صاحب ‌خانه شدند.
54 خانوار زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی صاحب خانه شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، رضا سلم آبادی اظهار داشت: طبق پیش بینی های انجام شده امسال بالغ بر 13 میلیارد تومان در بخش مسکن و ساختمان مددجویان استان از محل اعتبارات دولتی و امدادی هزینه می شود.
وی افزود: امسال برای بهسازی مسکن مددجویان روستایی 15 میلیون تومان وام بلاعوض و 5 میلیون تومان تسهیلات سه درصدی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: 133 واحد مسکونی در این بخش موظف هستیم تا پایان سال جاری، را بهسازی کنیم.
وی احداث و خرید مسکن شهری برای مددجویان را از دیگر برنامه های سال جاری عنوان کرد و افزود: مددجویان در این بخش با 20 میلیون تومان وام بلاعوض و 15 میلیون تومان تسهیلات سه درصدی، خانه دار می شوند.
سلم آبادی با بیان اینکه در بحث بهسازی سرویس بهداشتی نیز 170 مورد برای سال جاری در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: 61 واحد نیمه تمام روستایی و شهری نیز تا پایان امسال تکمیل می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی ادامه داد: 797 مورد تعمیرات و بازسازی فضاهای جانبی منازل مددجویان نیز در دستور کار امسال قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت در استان دارای مسکن نامناسب و اجاره‌ نشین هستند، افزود: از همکاری خیران و گروه‎های جهادی در ساخت مسکن محرومان، می‌توان به عنوان یک الگو برای ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف استفاده کنیم.
بنا بر آمار اعلام شده از سوی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اکنون 32 هزار خانوار مستمری و معیشت بگیر تحت حمایت این نهاد هستند و یکهزار و 200 خانوار تا پایان سال گذشته در نوبت حمایت بودند که 300 نفر زیر پوشش قرار گرفتند و بقیه نیز امسال به چتر حمایتی امداد اضافه می شوند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۶۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , کمیته امداد