چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
رئیس سازمان لیگ بدمینتون کشور عنوان کرد

خراسان‌جنوبی پدیده بدمینتون کشور/ رقابت ۱۴۴ بدمینتون‌باز برتر ایران در بیرجند

رئیس سازمان لیگ بدمینتون کشور از خراسان‌جنوبی به عنوان پدیده این رشته ورزشی نام برد و گفت: در ارزیابی فدراسیون این استان جزو 10 هیأت برتر بدمینتون کشور است.
خراسان‌جنوبی پدیده بدمینتون کشور/ رقابت ۱۴۴ بدمینتون‌باز برتر ایران در بیرجند
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهران سرپرست شامگاه گذشته در حاشیه سی‌ و دومین دوره مسابقات بدمینتون قهرمانی نونهالان پسر کشور اظهار داشت: خراسان‌جنوبی از ظرفیت و پتانسیل‌های بالقوه‌ای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیار خوبی در حوزه ورزش برخوردار است.
وی تبادل فرهنگی، تعاملات اجتماعی، شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی خراسان‌جنوبی را از مهم‌ترین مزایا و بازخوردهای میزبانی مسابقات قهرمانی کشوری در استان دانست.
مدیرکل ورزش و جوانان ‌خراسان‌جنوبی تصریح کرد: هم‌زمان با گسترش ورزش همگانی برنامه‌های راهبردی نیز در راستای توسعه رشته‌های قهرمانی دنبال می‌کنیم که می‌تواند زمینه ظهور و بروز توانمندی‌های ورزشکاران را برای عضویت در تیم‌های ملی فراهم کند.
سرپرست از فدراسیون بدمینتون به خاطر حسن اعتماد و دادن میزبانی سی و دومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان پسر با خراسان‌جنوبی تشکر کرد و گفت: امید است ورزشکاران حاضر در این دوره از رقابت‌ها با خاطره خوشی شهر فرهنگی بیرجند را ترک کنند.
رئیس سازمان لیگ بدمینتون کشور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: تاکنون خراسان‌جنوبی میزبانی سه دوره از مسابقات قهرمانی بدمینتون کشور را داشته که بر اساس ارزیابی کمیته فنی مسابقات، برترین میزبانی این‌گونه رقابت‌ها در سطح کشور را خود اختصاص داده است.
عرب از خراسان‌جنوبی به عنوان پدیده بدمینتون کشور نام برد و افزود: برگزاری دوره‌های استعدادیابی، کلاس‌های دانش‌افزایی، تأسیس خانه بدمینتون، ترویج و توسعه رشته بدمینتون در سطح شهرستان‌های طی سال‌های اخیر باعث شده است تا خراسان‌جنوبی جزو 10 استان برتر کشور مطرح باشد.
وی تأکید کرد: فدراسیون توجه زیادی به ترویج و آموزش بدمینتون در رده‌های سنین پایه و نونهال دارد و به همین منظور برگزاری مسابقات قهرمانی و لیگ کشور در این رده سنی از اولویت‌های راهبردی ما می‌باشد.
سی و دومین دوره مسابقات بدمینتون قهرمانی کشور نونهالان پسر در خراسان‌جنوبی در دو رشته انفرادی و تیمی با شرکت 144 ورزشکار در قالب 16 تیم از امروز در سالن ورزشی غدیر بیرجند آغاز و تا ششم مردادماه ادامه می‌یابد.
 در این ماراتن ملی برترین بدمینتون‌بازان پسر نونهال استان‌های خراسان‌جنوبی، سمنان، خراسان رضوی، مرکزی، خراسان شمالی، یزد، کرمان، اصفهان، قزوین، زنجان، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، توابع تهران، فارس با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
همچنین برگزاری دوره ارتقاء داوری این رشته ورزشی از سطح سه به دو با حضور 20 داور از سطح کشور از دیگر برنامه‌های این دوره از مسابقات است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۷۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بدمینتون , مسابقات