يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
در سال جاری صورت پذیرفته است

770 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای سربیشه

در سال جاری 770 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای سربیشه اجرا گردید.
770 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای سربیشه
 
به گزارش خراسان تایم مهدی عباسی در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته ملی مهات، اظهار کرد: طی چهار ماهه نخست امسال70 هزار و 767 نفر ساعت در قالب 491 نفر دوره از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سربیشه بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد 39 هزار و 500 نفر ساعت در کارگاه‌های ثابت آموزش دیدند، افزود: همچنین در مدت یاد شده 5 هزار نفر ساعت از آموزش‌های روستایی و 21 هزار و 343 نفر از آموزش‌های سیار شهری آموزش فنی و حرفه‌ای در این شهرستان استفاده کرده‌اند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه با تاکید بر اینکه برای افزایش بهره‌وری نیروی کار آموزش‌های مهارتی برای اصناف و واحدهای صنعتی برگزار می‌شود،گفت: در این راستا امسال تاکنون 834 نفر ساعت آموزش اجرا شده است.
عباسی با اشاره به طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، اظهار داشت: در این طرح سال گذشته 2 هزار و 135 نفر ساعت و در چهار ماهه نخست امسال نیز 4 هزار و 90 نفر ساعت آموزش مهارتی ارائه شده است.
وی با بیان اینکه درصد عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای سربیشه در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: تعهد آموزشی این مرکز در سال گذشته 157 هزار نفر بوده که با برگزاری 171 هزار نفر ساعت آموزش بیش از 109 درصد تحقق یافته است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه بیان کرد: در سال جاری تاکنون سه مرحله آزمون مهارت ویژه سربازان و نیروهای مسلح به تعداد 182 نفر و آزمون کتبی و عملی ویژه کارگران صنعت ساختمان، قالیبافی و اصناف به تعداد 93 نفر برگزار شده است.
عباسی به برنامه‌های اجرایی در هفته ملی مهارت اشاره کرد و گفت: دیدار با فرماندار و امام جمعه، بازدید مسئولان از مراکز، برگزاری مسابقات ورزشی در بین کارآموزان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان، برگزاری جشنواره غذاهای سالم و سنتی در مرکز خواهران، ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای چکاب رایگان خودرو، مشاوره و هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان ورودی دبیرستان جهت انتخاب رشته تحصیلی، نیاز سنجی مشاغل ویژه کارگاه‌های مراکز در سطح شهر و استقرار واحد راهنمایی و مشاوره مرکز در میدان اصلی شهر جهت ارائه هدمات مشاوره حضوری از جمله این برنامه‌ها است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تجهیز و راه اندازی سایت آزمون الکترونیکی و تکمیل و ارتقاء تجهیزات کارگاه‌های مرکز خواهران از جمله برنامه‌های پیش بینی شده قابل اجرا در سال جاری است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۸۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فنی و حرفه‌ای , سربیشه