يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
اخبار ورزشی ۷ مردادماه

داور خراسان‌جنوبی در مسابقات کشتی قهرمانی نونهالان آسیا/ کسب مدال‌های رنگی ووشوکاران استان در رقابت‌های کشوری

داور بین‌المللی خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی کشتی نونهالان ۲۰۱۸ آسیا بر کرسی قضاوت می‌نشیند و ۷ مدال رنگی رهاورد ووشوکاران استان در رقابت‌های کشوری هرمزگان شد.
داور خراسان‌جنوبی در مسابقات کشتی قهرمانی نونهالان آسیا/ کسب مدال‌های رنگی ووشوکاران استان در رقابت‌های کشوری
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، فدراسیون کشتی از داور برجسته و بین‌المللی خراسان‌جنوبی برای قضاوت مسابقات قهرمانی آسیا دعوت به عمل آورد.
مسابقات کشتی قهرمانی آزاد و فرنگی نونهالان آسیا از 11 تا 13 مردادماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در سالن ورزشی انقلاب شهر کرج استان البرز برگزار می‌شود.
کاظم عقیقی به نمایندگی از خراسان‌جنوبی به همراه 17 نفر از برترین داوران کشتی ایران امر قضاوت این ماراتن بین‌المللی را برعهده دارد.
گفتنی است عقیقی دارای مدرک درجه دو بین‌المللی کشتی است و در سال 93 به عنوان داور برتر کشور از سوی فدراسیون معرفی و تجلیل شد.
همچنین وی در مسابقات قهرمانی کشتی آسیایی ترکیه، داغستان روسیه، ارمنستان و آذربایجان به نمایندگی از ایران بر صندلی قضاوت این رقابت‌ها نشسته است.
عقیقی در مسابقات قهرمانی کشتی المپیک کشوری‌های عربی به میزبانی قطر نیز سوت زده است.
داور بین‌المللی کشتی خراسان‌جنوبی در سال 96 برای دومین بار در تورنمنت بین‌المللی کشتی ایران قضاوت کرد و در مسابقات کشتی بین‌المللی «روز جهانی کودک»که برترین‌های 14 کشور خارجی حضور دارند نیز در کسوت داوری به همراه تیم ملی راهی این رقابت‌ها شد.
معرفی برترین‌های مسابقات انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی
پرونده پنجمین دوره از مسابقات قهرمانی انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی« گرامیداشت دو هزار شهید استان» در شهرستان فردوس با معرفی برترین‌ها بسته شد.
در مسابقات قهرمانی دارت این دوره از رقابت‌ها ۳۶ ورزشکار به رقابت پرداختند که در بخش نیمه حرفه‌ای آقایان مصطفی پروین، محمدرضا کیانی، محمدصادق مطیع و محمد جوان و در بخش بانوان نیز اسماء سالاری، لیلا صباغ‌زاده، اعظم جمالی رتبه‌های برتر مسابقات را از آن خود کردند.
در بخش حرفه‌ای مسابقات قهرمانی دارت خراسان‌جنوبی 16 نفر به رقابت پرداختند که ابوالفضل علیزاده، مهدی خادم، مصطفی ارجمندی و مهدی وکیل‌زاد حائز مقام‌های برتر شدند و در بخش بانوان نیز زهرا رجبی، آسیه ملکی و طاهره محمدی به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.
مسابقات اسپوکس آزاد پنجمین دوره مسابقات انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی گرامیداشت «کنگره ملی دو هزار شهید استان» در دو بخش بانوان و آقایان با شرکت ۲۰ ورزشکار برگزار شد.
در رده سنی نونهالان این دوره از مسابقات، الناز شمسایی قهرمان شد، در رده سنی جوانان زهرا علیزاده رتبه نخست را کسب کرد، در رده سنی بزرگسالان اعظم جمالی و پیشکسوت فهیمه جهانی حائز رتبه برتر شدند.
در رده سنی نونهالان پسر مسابقات اسپوکس قهرمانی خراسان‌جنوبی آرمین خادم، محمدمهدی علیزاده و ایلیا هوشمندی مقام‌های اول تا سوم را بدست آوردند، در رده سنی نوجوانان نیز سعید عطاردی قهرمان شد، حسام اولادی به نایب‌قهرمانی رسید و سیدحسن جلیلی مقام سوم را کسب کرد.
مسابقات فوتبال روی میز آزاد انجمن‌های ورزشی خراسان جنوبی با شرکت ۳۰ فوتبالیست در ورزشی سالن شهید فخار جوان شهرستان فردوس برگزار شد که در بخش انفرادی مجتبی راحت‌طلب، مسعود کلینی، عبدالله علمی و سیدعلی حسین‌پور حائز رتبه برتر شدند.
در بخش انفرادی نیمه‌حرفه‌ای فوتبال روی‌میز خراسان‌جنوبی، راحت‌طلب، منصور ایومن، روح الله کاووسی و جواد عرب به مقام‌های اول تا سوم رقابت‌ها دست یافتند و در مسابقات دوبل نیز تیم متشکل از مجتبی راحت‌طلب و جواد عرب، تیم منصور ایومن و سعید قهرمانی، تیم دونفره مسعود کلینی و ابوالفضل کلینی بر سکوی اول تا سوم مسابقات ایستادند.
کمیته فنی مسابقات فوتبال روی‌میز انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی تیم شهرستان فردوس را به عنوان پدیده رقابت‌ها معرفی کرد و کاپ اخلاق مسابقات را به تیم شهرستان طبس اهداء کرد.
مدال‌های رنگی بر سینه ووشوکاران خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور
مسابقات ووشو قهرمانی کشور با شرکت ۱۵۰ ورزشکار رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان ۱۶ استان به میزبانی هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار شد.
در وزن 48 کیلوگرم رده سنی جوانان این ماراتن ملی محمد احمدی با نشان برنز بر سکوی سوم ایستاد و در وزن 65 کیلوگرم مسابقات نیز محمدامیر مرادی با گردن‌آویز برنز صاحب مقام سوم شد.
در رده سنی بزرگسالان مسابقات ووشو قهرمانی کشور محمدامین غفوری در وزن 52 کیلوگرم رقابت‌ها به مقام سوم رسید، مهدی رضایی در وزن 56 کیلوگرم مدال برنز را به گردن آویخت، مصطفی کاووسی در وزن 60 کیلوگرم با گردن‌آویز نقره بر سکوی نایب‌قهرمانی قرار گرفت، مصطفی افروزیان در وزن 75 کیلوگرم نشان برنز را بدست آورد و مجید سدیدی در وزن 90 کیلوگرم رقابت‌های به مقام نایب‌قهرمانی رسید.
محمد احمدی، علی حاتمی، محمدامین غفوری، مهدی رضایی، محمدامیر مرادی، حسن چوپانی، مصطفی کاووسی، مصطفی افروزیان، مجید سدیدی اعضای تیم خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی ووشو کشور هماورد برترین‌های ایران شدند و استاد مجید خرمشاد نیز مسؤولیت سرداوری این‌دوره از رقابت‌ها را برعهده داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۸۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , ووشو