يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵
مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خبر داد

حضور ۱۲۰ نفر از جهادگران در روستاهای درمیان/ استقرار تیم جهادی پزشکی در این مناطق

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از حضور ۱۲۰ نفر از جهادگران در روستاهای درمیان خبر داد و گفت: فعالیت این گروه‌ها به صورت همه‌جانبه و در حوزه‌های درمانی، بهداشتی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال است.
حضور ۱۲۰ نفر از جهادگران در روستاهای درمیان/ استقرار تیم جهادی پزشکی در این مناطق
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از فارس مهدی هنری امروز در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزای فارس در بیرجند از حضور 120 نفر از جهادگران در روستاهای درمیان خبر داد و اظهار داشت: فعالیت این گروه‌های جهادی از سوم مرداد آغاز شده و تا 10 مرداد ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه یک گروه جهادی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و یک گروه جهادی نیز از گروه‌های بومی درمیان هستند، تصریح کرد: فعالیت این گروه‌ها به صورت همه‌جانبه و در حوزه‌های درمانی، بهداشتی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال است.
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در بحث درمانی 12 پزشک عمومی، متخصص و 20 دستیار در روستاهای کلاته‌نظر، جاجنگ، تقندیک، مود و خونیک حضور دارند.
هنری با اشاره به اینکه در روستای دونخی توسط گروه عمرانی، لوله‌کشی شبکه داخلی آب روستا و نصب شیرآلات منازل انجام می‌شود، گفت: در روستای تقندیک کمک به احداث غسالخانه، در روستای قیچ و تقندیک رنگ‌آمیزی مدرسه و در روستای اسکندر مباحث آموزشی و اشتغال مانند آموزش شیرینی‌پزی توسط جهادگران انجام می‌شود.
وی ادامه داد: توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی در تمام روستاهای هدف نیز صورت می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۸۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی