يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱
در مسابقات دو ومیدانی منطقه ۶ کشور

خراسان‌جنوبی بر سکوی نایب‌قهرمانی رقابت‌ها ایستاد

رئیس هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی گفت: پرونده مسابقات منطقه ۶ کشور با نایب‌قهرمانی دو ومیدانی‌کاران استان در بیرجند بسته شد.
خراسان‌جنوبی بر سکوی نایب‌قهرمانی رقابت‌ها ایستاد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علیرضا چاجی اظهار داشت: مسابقات دو ومیدانی قهرمانی منطقه ۶ کشور گرامیداشت دو هزار شهید خراسان‌جنوبی با شعار «فراغت بانشاط» در پیست تارتان استادیوم ورزشی ۱۵ هزارنفری غدیر بیرجند برگزار شد.
وی افزود: در این ماراتن منطقه‌ای بیش از ۱۰۰ دو ومیدانی‌کار برتر پسر و دختر استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان و خراسان‌جنوبی در ۱۲ ماده ورزشی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
رئیس هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در بخش مسابقات رده پیشتازان مسابقات دو ومیدانی دختران منطقه ۶ کشور کوثر محمدزاده از خراسان‌جنوبی در دوی ۱۰۰ متر حائز رتبه برتر شد.
چاجی خاطرنشان کرد: در مسابقات دوی ۱۰۰ متر سرعت آیدا ساداتی‌زاده از خراسان‌شمالی، زینب نوائی و نگار خوش‌خواهش از سیستان‌وبلوچستان مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و در دوی ۳۰۰۰ متر فاطمه‌سیما شادکام و صدیقه رئوفی از خراسان‌رضوی و افسانه سبزه‌کار از خراسان‌جنوبی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.
وی گفت: در مسابقات دوی ۸۰۰ متر، لیلا جوانمرد از خراسان‌رضوی، ستایش یزدانی از خراسان‌شمالی و کوثر سپاهی از سیستان‌وبلوچستان حائز رتبه‌های برتر شدند و در رقابت‌های دوی ۴۰۰ متر فاطمه قاری‌زاده و فاطمه الستی از خراسان‌جنوبی مقام قهرمانی و نایب‌قهرمانی را از آن خود کردند.
رئیس هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی ابراز داشت: در رشته پرتاب وزنه مسابقات قهرمانی دو ومیدانی منطقه ۶ کشور مهرناز سبزعلی از خراسان‌جنوبی و زهرا وطنی از خراسان‌شمالی مقام اول و دوم را کسب کردند.
چاجی ادامه داد: در مسابقات پرتاب نیزه لعیا حسینی از خراسان شمالی و نازنین پردی از خراسان شمالی اول و دوم شدند و در رقابت‌های پرش طول اسماء نعمتی‌نیا از سیستان و بلوچستان قهرمان شد.
وی اظهار داشت: در مسابقات دو ومیدانی رده سنی نونهالان این دوره از رقابت‌ها در رشته ۱۰۰ متر با مانع فاطمه عباسی از خراسان‌جنوبی قهرمان شد و در ماده دوی ۱۵۰۰ متر سوگند فیض‌آبادی از سیستان‌وبلوچستان، شکیلا کاملیان از خراسان‌شمالی، مهسا سراوانی از سیستان‌وبلوچستان حائز مقام‌های اول تا سوم شدند.
رئیس هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی گفت: در مسابقات دوی ۱۰۰ متر مینا شافعی خراسان‌رضوی، هانیه بستانی و حنانه دهمیری از سیستان‌وبلوچستان به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند و در رقابت‌های دوی ۴۰۰ متر ملینا خیاط از خراسان‌رضوی، مرضیه عباسی از خراسان‌جنوبی و سوگند شایسته‌فر از سیستان‌و‌بلوچستان رتبه‌های برتر را کسب کردند.
چاجی تصریح کرد: در مسابقات پرتاب وزنه عاطفه نیازی از خراسان‌رضوی، مهتاب سازدار از خراسان‌شمالی و محبوبه الهیارزاده از خراسان‌جنوبی حائز رتبه برتر شدند و در رشته پرتاب نیزه بیتا محمدی و مریم جهانی خراسان‌شمالی مقام قهرمانی و نایب‌قهرمانی را تصاحب کردند و در رشته پرتاب دیسک مبینا کوثری از خراسان‌جنوبی بر سکوی قهرمانی ایستاد.
وی خاطرنشان کرد: در رشته پرش طول این دوره از مسابقات یلدا صفائیان از خراسان‌رضوی، نرجس عباسی از خراسان‌جنوبی و تینا ناصری از سیستان‌وبلوچستان مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند و در ماده پرش ارتفاع هدی قاسمی خراسان‌جنوبی قهرمان شد.
رئیس هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی متذکر شد: خراسان‌جنوبی با کسب پنج مدال طلا، سه نشان نقره و سه گردن‌‌آویز برنز بر سکوی نایب‌قهرمانی بخش تیمی مسابقات دو ومیدانی بانوان منطقه شش کشور ایستاد، خراسان‌رضوی با ۱۱ مدال طلا و یک نقره مقام قهرمانی رقابت‌ها را کسب کرد و خراسان‌شمالی با دو مدال طلا، هشت نقره و دو برنز حائز رتبه سوم مسابقات شد.
چاجی تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی دو و میدانی بخش پسران منطقه شش کشور که به میزبانی خراسان‌جنوبی در استادیوم ۱۵ هزارنفری غدیر بیرجند برگزار شد تیم خراسان‌رضوی با کسب ۱۰ طلا و سه نقره حائز رتبه نخست شد.
وی افزود: در این رقابت‌ها تیم‌ دو ومیدانی پسران خراسان‌جنوبی با کسب چهار مدال طلا، شش نشان نقره و سه گردن‌آویز برنز بر سکوی نایب‌قهرمانی قرار گرفت و تیم خراسان شمالی با سه طلا، چهار نقره و سه برنز مقام سوم رقابت‌ها را کسب کرد.
گفتنی‌است، اسماعیل احمدزاده، مرتضی باقری، سلیمان حسین‌زاده، احمد احمدزاده، محمدرضا زینلی، سیدمحسن عبدلی، بهنام قاسمی، رضا حسن‌پور، مهدی ایمان‌زاده و حسین برزچی از خراسان‌جنوبی در این دوره از مسابقات با گردن‌آویز رنگی بر سکوی رقابت‌ها ایستادند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۸۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات , دو و میدانی