جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
معاون استاندار خراسان جنوبی:

انتظار مردم از مسئولان پاسخگویی شفاف و باکرامت است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: حداقل انتظار مردم پاسخگویی صریح، شفاف و باکرامت است و مسئولان با شناخت مشکلات و شنیدن درخواست های مردم در پاسخگویی به آنها دقت لازم را داشته باشند.
انتظار مردم از مسئولان پاسخگویی شفاف و باکرامت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سیدمجتبی علوی‌مقدم عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خوسف با یادآوری سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص وحدت کلمه بین آحاد مردم افزود: موفقیت در مقابل توطئه ها و ترفندهای دشمن تنها با وحدت و همدلی امکانپذیر است.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن دولت و حاکمیت گفت: باید تمام تفکرات حزبی را کنار گذاشت و همه با انقلابی بودن در مقابل ضدانقلاب و دشمنان ایستاد.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در شرایط حساس کنونی، افرادی که قصد ناامیدی مردم و ناکارآمد نشان دادن دولت و حاکمیت را دارند، خائنان به این نظام هستند.
وی گفت: با عنایت امام زمان (عج)، رهبری عالمانه مقام معظم رهبری، تلاش دولتمردان و حمایت بسیار ارزشمند مردم مشکلات کنونی کشور رفع خواهد شد و این کشور به موفقیت دست خواهد یافت.
علوی مقدم با اشاره به اینکه پشت میزنشستن و حبس شدن در دفاتر دردی از مردم را دوا نخواهد کرد افزود: انتظار است مدیران دستگاه های اجرایی پیش قدم شده و به جای طرح مشکلات توسط مردم، مدیران با حضور در مناطق، خواسته های مردم را بشنوند و راهکارهای اجرایی ارائه دهند.
وی با انتقاد از عملکرد توسعه باند دوم جاده بیرجند به تهران در محدوده تعداد پنج قنات روستای خور گفت: کار جابجایی قنوات توسط این پیمانکار پروژه طی 20 روز آینده طبق نظر کارشناسان انجام شود.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه کار سنگ فرش روستای هدف گردشگری خور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است لازم است راهکارهای اجرایی برای فاضلاب این روستا اندیشیده شود تا کمترین آسیب به این پروژه بعد از اجرا وارد شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه در بحث ضمانت نامه توسط بانک های عامل املاک شهری مورد قبول است گفت: بانک های عامل این مشکل را هرچه سریعتر حل کنند و گزارش آن را طی یک ماه آینده اعلام کنند.
وی دبیرخانه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را یک برند برای شهرستان خوسف دانست و افزود: لازم است بازارچه صنایع دستی در روستای خور هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.
فرماندار خوسف نیز در این جلسه گفت: شهرستان خوسف از نظر جمعیت 27 هزار نفر که در رتبه دهم و از نظر وسعت سومین شهرستان در استان خراسان جنوبی است که 2 شهر و 194 آبادی دارد و در بحث توزیع اعتبار در رتبه دهم است که با این اعتبار نمی توان مشکلات اساسی آن را مرتفع کرد.
محمد شفیعی افزود: علیرغم اقدامات خوبی که از زمان شهرستان شدن خوسف انجام شده اما به دلیل اینکه این اتفاق دیرتر افتاده است از نظر توسعه یافتگی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.
وی گفت: سال گذشته بیش از 70 میلیارد ریال اعتبار ملی و حدود 70 میلیارد ریال اعتبار استانی جذب شده است.
وی با بیان ظرفیت ها و پتانسیل های خوسف که می تواند در راستای توسعه یافتگی به آن کمک شایانی کند ادامه داد: بیش از هفتاد درصد جمعیت شهرستان به کشاورزی و دامداری مشغول هستند که گل نرگس، عناب و زعفران محصولات استراتژیک کشاورزی و داشتن 14 هزار نفر شتر یکی از مهم ترین عواملی هستند که می توان از این ظرفیت استفاده بیشتری کرد.
فرماندار خوسف گفت: در راستای برندسازی عناب و معرفی این محصول در 15 شهریورماه جشنواره عناب در شهرستان خوسف و توسط جهاد دانشگاهی استان نیز همایش ملی منطقه ای در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه 65 واحد مرغداری و 30 واحد شترمرغ فعال در خوسف وجود دارد افزود: در راستای تکمیل چرخه تولید ایجاد چندین کشتارگاه در اولویت های شهرستان بوده و تاکنون مجوز احداث سه کشتارگاه صادر شده و عملیات اجرایی ساخت آنها شروع شده است.
شفیعی اظهار داشت: در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی بیشترین رشد در استان خراسان جنوبی متعلق به شهرستان خوسف بوده است و چهار واحد تولیدی در مجتمع صنعتی کویر خاوران در شهرک صنعتی شهید رحمانی و نیروگاه خورشیدی در دشت بارنده خوسف شاخص ترین این پروژه هاست که در هفته دولت نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی افتتاح خواهد شد.
وی بیان کرد: طرح های بسیار مهمی در حوزه سرمایه گذاری داخلی نیز تعریف شده و پس از اخذ مجوزهای لازم در کارگروه های استانی و ملی تسهیلات بسیار خوبی در نظر گرفته شده که با راه اندازی این واحدها تحولی در خوسف رخ خواهد داد.
فرماندار خوسف با اشاره به تاکید استاندار بر تکمیل چرخه تولید گفت: در زمینه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی تاکنون سه واحد به کارگروه های استانی برای دریافت تسهیلات معرفی شده و از این تعداد 2 واحد تسهیلات دریافت کرده اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۹۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , استانداری