سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

عناصر نفوذی و خود فروخته سبب غلبه ظاهری دشمن می شوند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نصرت خدا در ایمان است، گفت: اگر عناصر نفوذی و خود فروخته و حکومت اقتصاد، شهوات و مادیات نبود غلبه های ظاهری دشمن نیز اتفاق نمی افتاد.
عناصر نفوذی و خود فروخته سبب غلبه ظاهری دشمن می شوند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی دوشنبه شب در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی بیرجند با اشاره به آیه شریفه «انا الله و انا الیه راجعون»، اظهار داشت: قران شفا و دوای دردهاست و نسخه دوای همه آنچه در دنیا، منطقه، کشور و داخل اتفاق می افتد، در این آیه پیچیده شده است.
وی با اشاره به اینکه طبق گفته انبیاء، رسول خدا(ص) و روایات ائمه(ع) مهم ترین آزمایش ها در آخرالزمان است، بیان کرد: فشارهای اقتصادی و کمبودهای مختلف برای جامعه بشری یک تقدیر بوده که قرآن نیز به آن اشاره کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: طبق تفسیر این آیه در آخرالزمان امنیت از بین می رود، شرایطی که هم شرایط طبیعی زمین تغییر کرده و هم انواع و اقسام خطرات جانی وجود دارد و دشمن نیز هر لحظه اعلام می کند همه گزینه ها روی میز است و این شرایط با عصر حاضر مطابقت دارد.
عبادی تأکید کرد: اما این کشتی متلاطم آخرالزمانی یک لنگرگاه دارد که در این همه تلاطم، نهایت آرامش را داشته باشیم و شکیبایی، پایداری، مقاومت و صبر در مقابل این جبهه ظلم و ستگمران جهانی داشته باشیم و آن هم رسیدن به مفاد «انا االله و انا الیه راجعون» است.
وی با تأکید بر اینکه هرگاه هر کس در هر زمان به غیر خدا امید بورزد و یا از غیر خدا بترسدهیچ وقت روی آرامش را نخواهد دید، عنوان داشت: تمام مشکلات بشر برای این است که تحت تأثیر تهدید و تطمیع قرار می گیریم.
بی ایمانی به دشمن فرصت می دهد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: در این شرایط پناهگاهی نیاز داریم که واژه شکست در آن معنی نشده و در آن به هیچ عنوان اضطراب نباشد و این وقتی حاصل می شود که ایمان بیاورم همه چیز از اوست و با ایمان و تکیه به خداوند همه مسائل حل است.
عبادی یادآور شد: اگر به علم، ایمان، عقل، عدل به معنی صحیح آن مجهز شویم و همه این ها را در سایه ایمان به خدای متعال داشته باشیم شکست ناپذیر خواهیم شد و این ها همه در آیه «انا االله و انا الیه راجعون» خفته است.
وی با بیان اینکه بی ایمانی ها، سستی ها، تطمیع و تهدیدها به دشمن فرصت می دهد، بیان داشت: خدا پیروزی بدون شکست را به همه اهل ایمان داده و نصرت خدا در ایمان است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه برای انسان با ایمان که بر اساس علم، عقل، فطرت و ایمان عمل می کند شکست معنی ندارد، افزود: اگر عناصر نفوذی و خود فروخته و حکومت اقتصاد و شهوات نداشتیم غلبه های ظاهری دشمن نیز اتفاق نمی افتاد.
عبادی خطاب به اهل ایمان گفت: در این شرایط بازار تهدید، تطمیع، حکومت اقتصاد و شهوات شما به لنگرگاه خوبی تکیه کرده اید  و به هیچ عنوان شکست نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه آیا بعد از گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال از واقعه کربلا هنوز نمی فهمید پیروزی مال چه کسی است؟، بیان کرد: نرخ عظیم خون مطهر امام حسین(ع) جاودانگی است و اگر خون حسین(ع) ریخته نمی شد این نرخ نیز تعیین نمی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۱۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , نماینده ولی فقیه