پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰
رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبرداد:

افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ خام در طبس

رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت:۷۵۰ هزار تن به ظرفیت تولید زغالسنگ خام در طبس افزوده می‌شود.
افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ خام در طبس
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کرباسیان رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت:۷۵۰ هزار تن به ظرفیت تولید زغالسنگ خام در طبس افزوده می‌شود.
وی افزود:این طرح مربوط به بلوک سه پروده 4 طبس است که از نیمه دهه 80 متوقف مانده بود.
کرباسیان گفت:قرارداد این طرح در سال 86 به امضا رسیده بود اما طولانی شدن فرایند أخذ مجوزها از جمله شورای اقتصاد، محیط زیست و برخی مشکلات دیگر، مجال اجرایی شدن طرح را ایجاد نکرد.
رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) افزود:اکنون طرح مورد تأیید دولت چین قرار گرفته و به عنوان طرح اولویت دار، مشمول فاینانس معرفی شد.
وی اظهار کرد:ثبت سفارش تجهیزات مورد نیاز انجام شده که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود.
شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز گفت:هدف از اجرای این طرح ایجاد 750 هزار تن ظرفیت تولید زغالسنگ خام در بلوک سه پروده 4 طبس است که زمینه 600 فرصت شغلی مستقیم و تا 4 برابر شغل غیر مستقیم را ایجاد می کند.
وی افزود:رقم فاینانس طرح 556 میلیون یوآن چین است و بر اساس قرارداد، ایمیدرو 15 درصد پیش پرداخت را تأمین کرده و اکنون آماده پرداخت 50 درصد آن است.
شهرکی گفت:اکنون یک گروه 12 نفره از پیمانکاران چینی در محل طرح مستقر هستند و ما نیز در حال نهایی سازی برنامه زمان بندی هستیم.
وی همچنین پیش بینی کرد اقدامات اجرایی این طرح از دو هفته آینده آغاز شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۱۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , معدن , طبس