پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی:

۸۶ درصد درمان اعتیاد در خراسان جنوبی توسط مردم انجام می شود

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: ۸۰ درصد درمان اعتیاد در کشور را مردم و سازمان های مردم نهاد بر عهده دارند که این رقم در خراسان جنوبی به ۸۶ درصد رسیده است.
۸۶ درصد درمان اعتیاد در خراسان جنوبی توسط مردم انجام می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، علی زندی ظهر پنجشنبه اظهار کرد: معتقدیم امروز رسانه ها به عنوان چشم و گوش بینای مردم و کلیدی‌ترین ابزارهای اساسی در حوزه نهادینه شدن سیاست های دولت در حوزه مبازره با مواد مخدر هستند.
وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین سیاست های دولت در پنج سال اخیر اجتماعی شدن مبازره با مواد مخدر در راستای منویات مقام معظم رهبری است، افزود: یک دستگاه به تنهایی نمی تواند هجمه ها و مواردی که لطمات جبران ناپذیری را بر پیکره جامعه وارد می کند و نسل جوان را مورد هدف قرار می دهد را کنترل کند لذا نیاز به کمک همه دستگاه ها و مردم در این زمینه احساس می شود.
ایجاد سمن رسانه ای در استان
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وزیر کشور عقیده و تاکید بر مردمی شدن مبازره با مواد مخدر دارند لذا باید از ظرفیت ائمه جمعه، بسیج، روحانیت و سازمان های مردم نهاد استفاده کرد، عنوان کرد: در هفته آینده کمیته توسعه مشارکت ها را برگزار خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دولت در هر اقدامی که تولیت آن بر مردم واگذار شده موفق بوده است، اظهار داشت: ایجاد سازمان مردم نهادی در حوزه رسانه در دست پیگیری است که امیدواریم هرچه سریع تر مجوز این سمن در حوزه رسانه ابلاغ و صادر شود.
زندی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری ۱۳  تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است، بیان کرد: امروز یکی از بازوان توانمند دولت اصحاب رسانه هستند چراکه هر کاری را که با هدف نهادینه کردن و بستر سازی رسانه ای کرده ایم مشکلات کمتری را داشته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ستاد مبازره با مواد مخدر ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده است، افزود: در حال حاضر ۳۵ خانم در مرکز ترک اعتیاد بانوان استان در حال درمان هستند که علاوه بر درمان اشتغال آن ها نیز دنبال می شود.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد درمان اعتیاد در کشور را مردم و سازمان های مردم نهاد بر عهده دارند که خوشبختانه این رقم در استان خراسان جنوبی به ۸۶ درصد رسیده است و این مهم نشان از ظرفیت بسیار بالای مردم در مشارکت های اجتماعی است.
 وی از اختصاص ۸۶۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه فرهنگی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان گفت: این اعتبار بر اساس طرح های سازمان های مردم نهاد توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با ۱۲ دستگاه تفاهم نامه منعقد کرده است که تا کنون برای هفت دستگاه اعتبارت ابلاغ شده است، گفت: در حال حاضر ۵۹ سازمان مردم نهاد در سه سطح یک، دو و سه در حوزه مواد مخدر در استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۱۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اعتیاد , مواد مخدر