دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵
۲۵ تا ۲۷ مردادماه در بیرجند صورت می‌گیرد

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی خردسالان کشور/ آزاد بودن تماشای این ماراتن ملی توسط خانواده‌ها

رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی از برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی خردسالان کشور به میزبانی بیرجند خبر داد و گفت: خانواده‌ها می‌توانند حضوری از تماشای این ماراتن ملی لذت ببرند.
برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی خردسالان کشور/ آزاد بودن تماشای این ماراتن ملی توسط خانواده‌ها
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، عباس سروری پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مسابقات کشتی قهرمانی آزاد و فرنگی خردسالان کشور از ۲۵ تا ۲۷ مردادماه جاری به میزبانی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.
وی افزود: در این ماراتن ملی ۲۴۰ کشتی‌گیر در قالب ۱۶ تیم از استان‌های تهران، مرکزی، خراسان‌جنوبی، مازندران، خراسان‌شمالی، قم، سمنان، خراسان‌رضوی و گلستان روی تشک می‌روند.
رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مسابقات کشتی قهرمانی خردسالان کشور را ۱۵ داور بین‌المللی، پنج داور ملی و ۲۰ داور عمومی سوت می‌زنند که پنج نفرشان از داوران شایسته استان می‌باشند.
سروری از حضور دبیر فدراسیون کشتی در این دوره از مسابقات خبر داد و خاطرنشان کرد: میزبانی این‌گونه رویدادهای ملی ورزشی زمینه معرفی ظرفیت و پتانسیل استان را مهیا می‌کند و فرصتی است برای رایزنی برگزاری مسابقات بین‌المللی که در پیش داریم.
وی یادآور شد: پذیرش مسابقات کشتی قهرمانی خردسالان کشور در دو رشته آزاد و فرنگی از ساعت ۱۴ تا ۱۷ پنجشنبه ۲۵ مردادماه در بیرجند انجام می‌شود و سپس کلینیک‌های آموزشی و توجیهی داوران و مربیان و بیرجندگردی برگزار می‌گردد و از ساعت هشت صبح روز جمعه ۲۶ مردادماه مسابقات در سالن ورزشی مخابرات بیرجند شروع می‌شود.
رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی برآورد هزینه برگزاری این مسابقات را ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: اداره‌کل ورزش و جوانان تا این لحظه مبلغ پنج میلیون تومان را علی‌الحساب به حساب هیأت واریز کرده که امید است با کمک خیران و اسپانسرهای بخش خصوصی بتوان میزبان خوبی برای کشتی‌گیران کشور باشیم.
کمبود مربی و داور کشتی آلیش بانوان در خراسان‌جنوبی
سروری تعداد کشتی‌گیران سازمان یافته خراسان‌جنوبی را ۶۲۵ نفر آقا و ۱۵ خانم اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال جاری برای ۲۲۵ نفر نیز کارت ملی کشتی صادر شده است.
وی در ارتباط با جذب اعتبار هیأت کشتی استان در سال ۹۶، ابراز داشت: فدراسیون مبلغ ۱۰ میلیون تومان مساعدت و اداره‌کل ورزش ۳۱ میلیون تومان به حساب هیأت واریز کرده است درحالی‌که  که هزینه‌کرد برنامه‌های راهبردی هیأت، اعزام و برگزاری مسابقات استانی ۱۰۴ میلیون تومان بوده و از طریق خیران و پیشکسوتان تأمین اعتبار شده است.
نایب رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی نیز در این نشست خبری خاطرنشان‌کرد: از ابتدای سال ۹۷ بخش کشتی آلیش بانوان هیأت فعال شده است و بیش از ۳۰ بانوی بیرجندی در جلسات تمرینی هیأت شرکت می‌کنند.
مریم نژاد یادآور شد: برای نخستین‌بار در مسابقات کشتی آلیش بانوان بزرگسالان کشور تیم خراسان‌جنوبی در گلستان هماورد برترین‌های ایران شد که آلیش‌کاران استان رتبه‌های هشتم، یازدهم و سیزدهم اوزان گوناگون را کسب کردند.
وی از کمبود مربی و داور کشتی بانوان در خراسان‌جنوبی گله کرد و افزود: خانم رمضانی تنها مربی و داور شهرستان قاینات در استان می‌باشد که از این‌رو در برگزاری مسابقات قدری دچار مشکل می‌باشیم.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات , کشتی