دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۵

تربیت نسل جوان و تراز انقلاب اسلامی از اهداف طرح یاوران ولایت است

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج در راستای اتصال دانش‌آموزان به مسجد قرار گرفته است گفت: طرح تربیت نسل جوان برای تراز انقلاب از اهداف طرح یاوران ولایت است.
تربیت نسل جوان و تراز انقلاب اسلامی از اهداف طرح یاوران ولایت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ جواد عقیلی‌پور صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: طرح اعتلای بسیج که زیر مجموعه برنامه‌های تعلیم و تربیت است در دستور کار بوده که هدف آن اتصال دانش‌آموزان به مساجد است. 
وی با بیان اینکه بسیج دانش‌آموزی در طول سال 8 رویکرد دارد افزود: طرح یاوران ولایت همه ساله در دستور کار بسیج دانش‌آموزی قرار داشته و تا دانشجویی ادامه دارد. 
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی گفت: تیم دانش‌آموزی استان خراسان جنوبی به لیگ علمی پایا راه یافته و امسال 40 مدرسه شرکت دارند و در این راستا 120 نفر به عنوان سرگروه به مشهد اعزام شدند. 
عقیلی‌پور افزود: اردوی راهیان نور، مجمع ادبی فاطمی، برنامه‌های ورزشی، آموزش نظامی و بسیج سازندگی از برنامه فرهنگی تربیتی این نهاد است.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش و بسیج دانش‌آموزی اردوی راهیان نور است که در این طرح دانش‌آموزان از شرقی‌ترین نقطعه کشور به غربی‌ترین نقطه اعزام می‌شوند. 
وی با بیان اینکه در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان با دلاوری‌ها و شجاعت مردان دفاع مقدس آشنا می‌شوند و در رفتار و گفتار آنها اثرات مثبتی دارد افزود: آموزش و پرورش در همه لایه‌ها حضور دارد و متعلق به مردم است.
موسوی‌کیا افزود: تلاش داریم تا با تربیت جنبه‌های مختلف فردی در دانش‌آموزان مدیران لایق و اثربخش برای انقلاب اسلامی تربیت کنیم چون آموزش و پرورش فصل مشترک بین حاکمیت و ملت است. 
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: سرآمد تشکل‌ها در مدارس، بسیج دانش‌آموزی است و در سال تحصیلی 95 درصد همکاران فرهنگی در مسابقات قرآن و عترت شرکت کردند و در سند تحول بنیادین واژه تربیت جایگزین تعلیم شده که این سند نقشه راه را روشن کرده است.
موسوی‌کیا افزود: سند تحول بنیادین نقشه راه را روشن کرده و در کنار آموزش‌های رسمی، برنامه‌های زیادی در بخش‌های هنری، فرهنگی، قرآن، عترت و پرورشی اجرا می‌شود. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۳۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماینده ولی‌فقیه , بسیج