سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۴
رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی:

۱۱۰ پرونده در مرکز ناباروری خراسان جنوبی تشکیل شد/ تولد ۵ نوزاد

رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی از تشکیل ۱۱۰ پرونده در مرکز ناباروری استان خبر داد.
۱۱۰ پرونده در مرکز ناباروری خراسان جنوبی تشکیل شد/ تولد ۵ نوزاد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، هادی دهقانی ظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی مشترک سازمان های مردم نهاد استان  و بخش دولتی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار دیالیزی و ۱۹۰ بیمار پیوندی در استان شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه مرکز بیماران خاص برای اولین بار در سال ۹۳ با کمک خیرین در خراسان جنوبی راه اندازی شد، افزود: امروز در سراسر کشور شاهد افتتاح این مرکز هستیم.
دهقانی با بیان اینکه این مرکز در سه شهرستان طبس، قاین و فردوس نمایندگی دارد، گفت: طی هفته دولت نمایندگی مرکز بیماران خاص در حاجی آباد نیز راه اندازی می شود.
رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات پیش روی بیماران خاص بیان کرد: به دلیل نام بیماری خاص، دستگاه های دولتی از جذب و استخدام خودداری می کنند.
وی بیان کرد: بسیاری از این بیماران تشکیل خانواده داده اند در حالی که نتوانسته اند دارای شغل و منبع درآمدی برای خانواده باشند.
دهقانی از ارائه خدمت درمانی در منزل خبر داد و گفت: این خدمات با هدف کاهش هزینه های بیمار به صورت رایگان در منزل انجام می شود.
رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت مرکز ناباروری در استان بیان کرد: تاکنون در این مرکز ۱۱۰ پرونده تشکیل شده است.
وی ادامه داد: همچنین پنج نوزاد از طریق خدمات این مرکز متولد شده و ۳۷ زوج هم باردار هستند.
دهقانی آب را یکی از نیازهای ضروری بیماران دیالیزی دانست و افزود: قطع شدن آب مشکلات عدیده ای برای این بیماران ایجاد می کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۳۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استخدام , ناباروری