جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
امام‌جمعه موقت بیرجند:

راه نجات ما چیزی جز مقاومت نیست/ عمده مشکلات کشور مربوط به ساختار داخلی است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایران با دنیا تعامل دارد منتهی جوانان ما شهید شدند که سر تعظیم و دست‌بوسی به استکبار نداشته باشیم و راه نجات ما نیز چیزی جز مقاومت نیست.
راه نجات ما چیزی جز مقاومت نیست/ عمده مشکلات کشور مربوط به ساختار داخلی است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، اظهار داشت: آزادگان سختی‌هایی را تحمل کردند و امروز شهیدان زنده‌ای در بین ما بوده و گنج‌هایی در بستر جامعه اسلامی هستند.
 وی افزود: روز عید عرفه و عید قربان از روزهای بزرگ خدا است که در هفته آینده پیش رو داریم.
امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه روز عرفه و عید قربان روز تضرع در محضر حق است و نباید این فرصت را از دست بدهیم، گفت: باید نهایت بهره را برد چراکه روزهایی بیاید که در حسرت یک لحظه از این روزها باشیم.
عبادی خاطرنشان کرد: در روز عرفه امام سجاد(ع) متوجه شدند که فردی از مردم گدایی می‌کند و در این زمان بود که فرمودند وای بر کسی که از غیر خدا در این روز چیزی بخواهد.
وی با بیان اینکه برخی گناهان هستند که در غیر از این روز بخشیده نمی‌شوند، افزود: ناامیدی از درگاه خدا جایز نیست و ارزش انسان به دعا کردن است و حتی ثواب دعا کردن از قرآن خواندن بیشتر است.
وی با تأکید بر ضرورت خواستن حوائج از درگاه الهی، خاطرنشان کرد: گاهی در گرفتاری‌ها در خانه هر مخلوقی را می‌زنیم اما در خانه خدا نمی‌رویم و متأسفانه به کتاب‌هایی مانند صحیفه و نهج‌البلاغه بی‌توجهیم درحالی که دعا سلاح مؤمن در برابر دشمن است.
امام‌جمعه بیرجند با اشاره به حادثه طبس به‌عنوان نمونه‌ای از امدادهای الهی، گفت: زمانی که امواج بلاها و مصیبت‌ها به سمت انسان می‌آید با دعا رفع می‌شود و حتی قضا و قدر قطعی و حتمی شده با دعا تغییر می‌کند.
عبادی با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز آغاز بازگشت آزادگان، گفت: روز شنبه ۲۷ مرداد شهادت زائران خدا به دست آل سعود است.
وی بیان کرد: روز یکشنبه شهادت امام محمدباقر(ع) که شاهد و راوی کربلا بودند را در پیش داریم و ایشان در انتقال قدرت بین بنی‌امیه و بنی‌عباس توانستند از فرصت استفاده کرده و هزاران شاگرد را پرورش و معارف زیادی را گسترش دهند.
امام‌جمعه موقت بیرجند ادامه داد: ۲۸ مردادماه سالروز کودتای ۲۸ مرداد به‌عنوان لکه ننگی از یکی از جنایات آمریکا ثبت شد.
 عبادی عنوان داشت: روز بزرگداشت علامه مجلسی، سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی، شهادت مسلم ابن عقیل، روز عرفه و روز مساجد را در هفته پیش رو خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری و راه و شهرسازی باید بهترین مکان‌ها را به‌عنوان مسجد واگذار کنند چراکه مساجد دارای جایگاه مهم و ارزشمندی هستند و خود حضور مسجد در یک مکان آثار فرهنگی را بر جای می‌گذارد در حالی که متأسفانه برخی جانمایی‌ها برای مساجد درست نبوده که باید این مهم مدنظر قرار گیرد.
امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به روز پزشک، گفت: در شهرستان بیرجند طی سال‌های گذشته اقدامات بسیار مهمی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته و دو بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) و بیمارستان رازی در همین دوران تحریم‌ها ساخته شده که دارای بهترین تجهیزات و صنایع تک است.
 عبادی ادامه داد: درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند که محروم از خدمات پزشکی هستند به زودی ساخته خواهد شد و تاکنون زمین آن مشخص و مجوز لازم اخذ شده است.
وی تصریح کرد: در روزهای گذشته یکی از بحث‌های مطرح شده مذاکره با آمریکا بوده و عده‌ای تصور می‌کنند جمهوری اسلامی از سر لجاجت و سر احساسات مذاکره نمی‌کند در حالی که این گونه نیست و هر صحنه‌ای که لازم بوده اجازه مذاکره داده شده است.
امام جمعه موقت بیرجند اذعان داشت: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکره به صلاح نیست بر اساس تجربه عملی مانند برجام است چراکه آمریکایی‌ها مذاکره منطقی نمی‌کند و با خوی استکباری از همان ابتدا ۵۰ درصد سهم خود را برداشته و از ۵۰ درصد باقیمانده ۲۵ درصد امتیاز می‌گیرند و حتی ۲۵ درصد باقیمانده حق خود را نسیه می‌دهند و در نهایت پیمان‌شکنی می‌کنند.
عبادی ادامه داد: ایران در برجام همه چیز را به صورت نقد داد اما آن‌ها حتی مبادلات بانکی را تسهیل نکرده و تحریم‌ها را کم نکردند و این سبک آمریکایی‌ها است و طوری نیست که با رفتن به سمت مذاکره این سبک تغییر کند.
 وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تیزبینانه آینده را می‌بینند و گفتند که به مذاکرات خوش‌بین نیستند که از نگاه دنیا شناسی و غرب‌شناسی بالای ایشان است، گفت: هدف آمریکا یک ایران ضعیف، وابسته و توسری‌خور است و می‌خواهند که ایران از جهت فناوری و نظامی قوی نباشد و در نهایت کشوری مانند عربستان ساخته شود.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه عربستان باید ۴۰۰ میلیارد دلار بدهد تا آمریکا به این کشور موشک دهد در حالی که با این مبالغ می‌توانست خودش بهترین تجهیزات را داشته باشد، گفت: هدف آمریکا این است در خاورمیانه هیچ کشوری برتر از رژیم صهیونیستی نباشد و خودشان کدخدا باشند.
عبادی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها خودشان تروریست‌های داعش را ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: ایران با دنیا تعامل دارد منتهی جوانان ما شهید شدند که سر تعظیم و دست‌بوسی به استکبار نداشته باشیم و راه نجات ما نیز چیزی جز مقاومت نیست.
 وی خاطرنشان کرد: عمده مشکلات کشور ما مربوط به ساختار داخلی است؛ باید رئیس‌جمهور به سخنان دلسوزان نظام توجه کند، چقدر در مجلس نامه نوشتیم که آقای سیف را عوض کنید اما الان و دیرهنگام عوض شد و با سوءتدبیر دلار به ۱۰ هزار تومان رسید.
عبادی با بیان اینکه چرا به سخنان دلسوزان گوش نمی‌دهند در حالی که معتقدیم موفقیت دولت موفقیت نظام است، افزود: بانک مرکزی در دوران گذشته مؤسسات مالی را به بدترین نحو ساماندهی کرد و ما فریاد زدیم اما گوش ندادند و حتی معاون ارزی بانک مرکزی که باید قوی باشد یک جوان بی‌تجربه بود که هم‌اکنون به خاطر مفاسد اقتصادی دستگیر شده است.
 وی تصریح کرد: این مشکلات ربطی به آمریکا ندارد و خدا کند که از سر منافع دشمن چیزی را در کشور پیاده نکنند.
امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه تیم اقتصادی باید درست شود و به فریادهای نمایندگان توجه کنند، گفت: سؤال از رئیس‌جمهور مطرح می‌شود و می‌گویند چرا امضا کردید در حالی که ما نماینده ملت هستیم نه دولت.
عبادی بیان کرد: اگر مباحث مدیریت شود تحریم‌ها قابل مدیریت است چراکه کشورهای بزرگی مانند روسیه و چین و بسیاری از کشورهای دیگر این تحریم‌ها علیه ایران را محکوم کردند و ما نیز می‌توانیم با اقداماتی مانند کنار گذاشتن دلار اقتصاد را درست کنیم.
وی با اشاره به اینکه سیاست ترامپ در درازمدت تیشه به ریشه خودشان می‌زند، گفت: اگر قوه قضاییه با مفسدین برخورد کرده و گروه‌های سیاسی وحدت داشته باشند این گردنه‌ها را رد می‌کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۳۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , قوه قضائیه