دبیرهمایش فعالان عرصه هیئت خبرداد:

برگزاری همایش اصحاب آخرالزمانی حضرت سیدالشهدا(ع)در بیرجند

31 مرداد 1397 ساعت 12:19

دبیرهمایش فعالان عرصه گفت: همایش اصحاب آخرالزمانی حضرت سیدالشهدا(ع) روز جمعه در دفتر نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.


به گزارش خراسان‌تایم هادی مساح در گفت‌گو با خبرنگار واحد فرهنگی خراسان‌تایم اظهار داشت: همایش اصحاب آخر زمانی حضرت سیدالشهدا(ع) در راستای ترویج شاخص ها و مشخصات درست و صحیح و مورد انتظار مقام عظمای ولایت و در راستای عرصه هیئت و هیئت داری اعم از ارکان کلی هیئت، مداحان ،سخنرانان و شورای سرپرستی هیئات قرار است برگزار شود.
 وی افزود: این همایش با همکاری جامعه ایمانی مشعر کشور و تعدادی از فعالین هیئت در استان، کانون مداحان استان و جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی در استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
وی در خصوص مهمانان این مراسم گفت:  مهمانان کشوری ما حاج رحیم آبفروش مسئول جامعه ایمانی مشعر کشور و حاج مهدی رسولی از مداحان معروف زنجان که از مداحان تراز انقلاب اسلامی و از جوانانی که وارد این عرصه شده اند می‌باشد.
دبیر همایش فعالان عرصه هیئت خراسان جنوبی در خصوص زمان برگزای این همایش اظهار کرد: همایش روز جمعه برگزار می‌شود و افرادی که در این حوزه دعوت شده اند اکثرا مداحانی هستند که صاحب تریبون هستند و به عبارتی منبرشان شلوغ تر است و تاثیر گذاری بیشتری را در بین مردم دارند .
وی ادامه داد:  هدف ما نیز از این همایش این است که این ذاکرین چون بیشترین تاثیر را بر مردم دارند و چون تریبون در اختیارشان است و هر حرفی که از این افرد شنیده شود به عنوان الگو تاثیر گذار است لذا اگر ما بتوانیم فضای فکری و ایدئولوژی مداحان را هدایت کنیم به اهداف مقدس جمهوری اسلامی و آنچه مطالبات رهبری در این عرصه است قطعا موفقیت زیادی را در این حوزه خواهیم داشت.
مساح افزود: زمان برنامه روز جمعه دوم شهریور و مکان آن نیز طالقانی 9 دفتر نماینده ولی فقیه آیت الله عبادی خواهد بود لذا ما از همه مداحان به خصوص مداحان جوانی که تازه پا به این عرصه و حوزه و هنر گذاشته‌اند دعوت می‌کنیم زیرا همایش مفیدی خواهد بود، مطالب بسیار ارزنده و مفیدی در این همایش رد و بدل خواهد شد و خالی از لطف نخواهد بود.
مسئول همایش فعالان عرصه هیئت تصریح کرد: در این جلسه آیت الله عبادی در حوزه اخلاقیات لازمه آنچه ما میدانیم که لازمه یک نوکر اهل بیت است به سخنرانی خواهند پرداخت و حاج مهدی رسولی به عنوان ذاکر اهل بیت در خصوص ارزش ها و وظایف اصلی یک مداح که در واقع روشنگری در جامعه هست به ایراد سخن خواهند پرداخت و همچنین حاج رحیم آبفروش هم که مسئول جامعه ایمانی مشعر کشور هستند پیرامون خود هیئت و خدمات اجتماعی که از طرف هیئت مورد انتظار جامعه است و می تواند وارد این عرصه شود صحبت خواهند کرد.
 


کد مطلب: 17495

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/17495/برگزاری-همایش-اصحاب-آخرالزمانی-حضرت-سیدالشهدا-ع-بیرجند

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir