دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

احتکار و اختلاس در جامعه اسلامی معنا ندارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: احتکار، کم فروشی و اختلاس در جامعه اسلامی معنا ندارد و اگر این کارها انجام می شود، یعنی با هدف فاصله داریم.
احتکار و اختلاس در جامعه اسلامی معنا ندارد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی روز دوشنبه در دیدار شماری از بانوان بسیجی نواحی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: اگر جامعه اسلامی به وجود آمد آنگاه می توان مدعی تمدن اسلامی باشیم اما تا زمانی که حزب، گروه و سلیقه باشد باید در این مشکلات غرق باشیم.
وی اظهار داشت: کسانی که تشنه خدمت در هر لباسی هستند تلاش می کنند گره از کار مسلمانی باز کنند و یکی از بهترین سنگرها سنگر مسجد است که امیدواریم همه روی موضع عدل ایستاده و در برابر زور و ناحقی بایستند تا دشمن قطع امید کند.
امام جمعه بیرجند گفت: آدم های بی شخصیت دشمن را به طمع می اندازند و اگر همه یک حرف را بزنند و این حرف براساس عدالت و مکتب اهل بیت (ع) باشد دشمن حرفی برای گفتن ندارد.
وی افزود: مدعیانی که گاهی به لهجه بیگانه حرف می زنند به دنبال این هستند که ظلم های دوران استعمار انگلیس، ایالات متحده آمریکا و صهیونیسم را بر مردم حاکم کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مساجد مرکز اصلی تغذیه جامعه اسلامی است و حضور بانوان بسیجی در این مکان بسیار ارزشمند است.
وی اظهار داشت: جایگاه زن در جایی که خداوند قرار دارد، مقدس است و بقیه آنچه دشمنان از زن بیان می کنند، فریب است.
وی گفت: نقش اصلی در تربیت انسان بر عهده زن است که اگر مسئله وراثت به عنوان عامل موثر در انسان به شکل عملی مطرح است بالاترین نقش وراثت را مادران دارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نخستین معلم بعد از خدا مادر است و در بحث تربیت که عامل انکارناپذیر در جامعه بشری بوده این مادر است که فرزند را در حساس ترین دوران های عمر تربیت می کند.
وی یادآور شد: در افکار عمومی این زن های شایسته و عفیف هستند که جامعه را به لحاظ فکر و فرهنگ اداره می کنند و جهاد ابتدایی، کارهای سخت یا کارهای قضایی از زن برداشته شده است که اگر زن خانه داری و فرزندداری را آن گونه که اسلام فرموده انجام دهد در همه جهادها نقش اصلی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: پشتوانه جامعه، زن های شایسته هستند همان طور که بدترین خطر برای جامعه زن های ناشایسته هستند.
وی افزود: امروز میدان جنگ نرم، اقتصادی، فرهنگی و دفاعی است و در عین حال که زن ها در جنگ های ابتدایی معاف هستند در جنگ های دفاعی برای حفظ و دفاع از اسلام همه مکلف هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۷۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , نماینده ولی فقیه