سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۳

سرانه ورزش در استان خراسان جنوبی به نسبت کشور پایین است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه ورزش در خراسان جنوبی به نسبت کشوری پایین است و توزان در استان در بین ۱۱ شهرستان برقرار نیست گفت: پروژه استخر خوسف که رها شده طبق تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان مقرر شد ۵۰ درصد باقیمانده تکمیل شود.
سرانه ورزش در استان خراسان جنوبی به نسبت کشور پایین است
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهران سرپرست در مراسم افتتاح گود موقت زورخانه قمر بنی‌هاشم(ع) خوسف اظهار داشت: سرانه ورزش استان خراسان جنوبی نسبت به کشور پایین است و بین 11 شهرستان استان نیز توازن برقررار نیست.
وی افزود: شهرستان خوسف با توجه به اینکه چند سالی است از بخش به شهرستان ارتقا یافته است امکانات لازم در بخش ورزشی را ندارد اما برنامه‌های خوبی برای شهرستان خوسف داریم که بتوانیم تا حدودی عقب ماندگی شهرستان را جبران کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه استخر خوسف که چندین سال است نیمه تمام رها شده است گفت: تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مستضعفان بسته‌ایم که قرار است 50 درصد باقیمانده را کامل کنند که چنانچه محقق شود مردم شهرستان می‌توانند از مزایایی استخر برخوردار شوند.
فرماندار شهرستان خوسف نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه ورزش و ایجاد فضاهای ورزشی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی داشته باشد اما سرانه ورزش شهرستان نسبت به استان بسیار پایین است به گونه‌ای که حتی یک زمین خاکی برای برگزاری مسابقات فوتسال نداریم.
شفیعی افزود: تنها سالن ورزشی شهر نیز استانداردهای لازم را برای برگزاری مسابقات ندارند و در صورتی که در این مجموعه اتفاقی بیافتد تمام مسئولان باید جوابگو باشند.
وی افزود: امروز گود موقت زورخانه قمر بنی هاشم(ع) خوسف با اعتبار 3 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید همچنین  مدیرکل ورزش  و جوانان خراسان جنوبی نیز در زمینه ساخت یک زمین چمن مصنوعی در شهرستان قول مساعد داد.
فرماندار خوسف بیان کرد: ساختمان گود زورخانه در طبقه زیرین دفتر و منزل امام جمعه شهرستان به صورت موقت قرار دارد و تا راه‌اندازی گود اصلی به صورت موقت در اختیار باستانی کاران قرار گرفته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۷۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , آسیب‌های اجتماعی