چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

کشور باید به سمت اقتصاد فرهنگی برود؛ اقتصاد باید تابع فرهنگ باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید به سمتی پیش برویم که اقتصاد فرهنگی پیدا کنیم و باید اقتصاد ما تابع فرهنگ باشد و امروز روز بی تفاوتی نیست.
کشور باید به سمت اقتصاد فرهنگی برود؛ اقتصاد باید تابع فرهنگ باشد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در مراسم بزرگداشت 13 شهریور سال 1347 مصادف با سالروز حضور تاریخی رهبر معظم انقلاب در شهرستان فردوس اظهار داشت: جای تشکر و قدردانی دارد که شما مردم بعد از 50 سال هنوز پای این عهد و پیمان ایستاده‌اید و این حضور بی‌نظیر را رقم زده‌ید.
وی بیان کرد: جای تقدیر دارد که مقام معظم رهبری در دوره‌های مختلف چه در حادثه فردوس و چه در حادثه زلزله کرمانشاه خود به شخصه در منطقه حضور یافتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در زلزله کرمانشاه در آن زمستان سرد رهبری بعد از زلزله نیروهای ارتش و سپاه را ماموریت دادند تا در مناطق حضور یابند و خود شخص رهبری هم در شرایطی که حتی از جهت امنیتی خطرناک بود در مناطق حضور یافتند و از نزدیک با مردم صحبت کردند.
عبادی با بیان اینکه در پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم و باید از جهت نجات انسان و بشر گام برداریم افزود: باید اندیشه‌های انسانی اصلاح شود چون امروز در مقطع خاصی قرار داریم که از جهت بین‌المللی دنیا دو قطب شده است.
وی اظهار داشت: امروز باید از فرصت‌ها استفاده کرد و اندیشه‌های الهی توحیدی در جهت نجات بشر استفاده شود و امروز روز بی تفاوتی نیست چون صبح، ظهر و شب آنقدر از جنایت‌های بین المللی در رسانه‌های مختلف مشاهده می‌شود که دل سنگ آب می‌شود اما برخی‌ها بی تفاوت هستند.
امام جمعه بیرجند گفت: 70 سال است که با مردم مظلوم فلسطین چه کار کرده‌اند؟ در زندان‌هایشان پر از کودکان بی گناه است اما مدعیان حقوق بشر کجا هستند که این جرم و جنایت را نمی‌بینند؟ علاوه بر فلسطین بر مردم یمن هم ظلم کردند در کشورهای بحرین، سوریه، عراق و افغانستان چه بر سر مردم آوردند؟ دشمنان سمبل فساد و ظلم‌اند اما دنیا در برابر ظلمشان بی‌تفاوت شده و 50 کشور به اصطلاح اسلامی در برابر این ظلمها چه می‌کنند؟ چرا کسی جلوی آنها قرار نمی‌گیرد و در برابر ظلم‌ها تنها راه مقاوت است که نظام مقدس جمهوری اسلامی جلودار مقاومت است.
عبادی بیان کرد: باید به سمتی پیش برویم که اقتصاد فرهنگی پیدا کنیم و تفکر فرهنگی پیدا کرده و باید بتوانیم اقتصاد ما تابع فرهنگ باشد و امروز روز بی تفاوتی نیست.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه اصلی حرکت امام حسین بود هیچ چیز مهم‌تر از تزکیه اندیشه بشریت نیست و هیچ تفکری بدتر از آلودگی اندیشه بشر نیست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۷۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , نماینده ولی فقیه