يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی:

هیئت سکولار نداریم/ حضور جوانان و نوجوانان در هیئت ها از برکات انقلاب اسلامی است

مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی گفت: دشمن تمام برنامه ریزی خودش را انجام می دهد تا به عزاداری امام حسین(ع) ضربه وارد کند ولی ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) تمام نقشه های شومشان را برملا می‌کند.
هیئت سکولار نداریم/ حضور جوانان و نوجوانان در هیئت ها از برکات انقلاب اسلامی است
 

به گزارش خراسان‌تایم هاشم صلاحی در گفت و گو با خبرنگار واحد فرهنگی خراسان‌تایم اظهار داشت: ما هیئت سکولار نداریم و سخنرانان ما در سخنران های خود به دنبال مطالبه گری مشکلات مردم خواهند بود.
وی افزود: امسال در بیرجند هیئت ها سخنرانان کشوری خوبی را دعوت کرده اند که سخنرانی های خوبی در هیات و مکان های پرجمعیت و مختلف خواهند داشت و سخنرانان هیات به دنبال سیاست انقلابی هستند و به دنبال سیاست حزبی نخواهند بود و مطالبات مردمی را در سطح استان و کشور بیان خواهند کرد.
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ما در مجموعه مشعر دو برنامه و راهبرد کلان داریم یکی مسجد محور و دیگری روحانی محور گفت: مساجد به عنوان پایگاه اصلی اسلام و انقلاب سنگر می باشند و باید حفظ شوند و باید به سمت هیئت تراز انقلاب حرکت کنیم .
صلاحی تاکید کرد: یکی از آسیب هایی که در مساجد رخ می‌دهد این است که بین هیئت ها و مسئولین هیئت امنا مسجد مشکلات گاها جزئی به وجود می‌آید که در پی آن هیئت ها سریع مکان خود را به داخل پارک ها یا سالن ها انتقال می دهند و در آنجا مراسمات هیئت را برگزار می کنند که این باعث خالی شدن مساجد میشود.
وی تصریح کرد: در عصر حال حاضر هیئت‌های مذهبی و انقلابی خون دل خوردنشان برای تقابل با هیئت امنا مسجد است و باید هرجور شده این شرایط را تحمل کنند و از مسجد خارج نشوند و گاها می بینیم در بعضی هیئت ها در مساجد تا به آنها گفته می‌شود که کمی عمومی تر بخوانید تا عموم متوجه بشوند ناراحت می شوند و از مسجد بیرون رفته و به سراغ پارک ها و سالن ها میروند که این مشکل باید بررسی و مرتفع شود.
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی با اشاره به این موضوع  که چندین دسته هیئت داریم، گفت: گروهی هیئت‌هایی هستند که جوان گرا هستند، گروهی هیئت‌های سنتی و قدیمی هستند که معروف هستند به دسته روی و گروهی نیز هیئت‌هایی در مساجد هستند با فضای سنتی به این صورت که بعد از نماز یک منبر و بعد هم روضه خوانی دارند که غالب مخاطب آنها مسن ترها هستند.
وی در خصوص حضور نوجوانان و جوانان در هیئت‌ها گفت: حضور جوانان و نوجوانان در هیئت ها از برکات انقلاب اسلامی است، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند« این از برکات انقلاب اسلامی است که یک دانشجو دکترا مثل میثم مطیعی می شود مداح تراز کشور...» لذا حضور این جوانان و نوجوان در هیات از برکات انقلاب اسلامی می‌باشد.
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی اظهار داشت: دشمن تمام برنامه ریزی خودش را انجام می دهد تا به عزاداری امام حسین(ع) ضربه وارد کند ولی ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) تمام نقشه های شومشان را از بین می برد و این را خودشان اذعان کرده اند و این افراد با این نفوذهای فرهنگی و دیگر اقداماتی که دارند کور خوانده اند که بتوانند به عزاداری امام حسین(ع)  آسیبی برسانند زیرا همانطور که پیامبر اکرم(ص) فرمودند «در قتل حسین (ع) حرارتی در دل های مومنان است که هرگز خاموش نمی‎شود...» لذا تمامی این فتنه ها و دسیسه ها در ایام محرم با حضور جوانان و نوجوان در هیات نابود خواهد شد.
صلاحی خاطر نشان کرد: ما در جامعه ایمانی مشعر در خصوص ایام محرم چند برنامه محوری داریم که از جمله آنها سنت شعرخوانی بعد از منبرها و قبل از مداحی می‌باشد به صورتی که از چند شاعر مطرح استان دعوت کرده ایم که در این ایام به هیات مختلف بروند و شعرهای قوی و با مفهوم بعد از منبرها بخوانند .
وی ادامه‌داد: موضوع دیگر این است که ناظر به فضای امروز یعنی جنگ اقتصادی پکی را آماده کرده ایم که شامل سیر نمایشگاهی،کتب،جزوات با همین محور می باشد که در سایت miyandar313.ir قرار گرفته است که از منبری ها و هیئتی‌ها خواهانیم که این فایل pdf را دریافت کنند و به خصوص پوسترهای طراحی شده را چاپ کنند و حداقل ورودی هیئت ها نصب کنند تا مردم ببینند و استفاده کنند.
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی افزود: هر سال قبل از محرم بسته های ارتقا ارکان هیئت را آماده می کنیم که این بسته ها هم برای مداحان ، سخنرانان و هم مدیران هیئت ها هر کدام به تفکیک یک بسته می باشد که در حوزه های تخصصی و تشکیلاتی می باشد. برای نمونه در حوزه مداح ها کتاب «مراثی سید الشهدا» و موارد دیگر همانند «از کربلای خمینی تا کربلای حسینی» که جزوه ای پرکاربرد با ایده های جذاب و گریز های خوب از دفاع مقدس به روضه‌های امام حسین(ع) است که از ذاکرین و مداحان گرامی خواهانیم این جزوات را تهیه و استفاده کنند .
وی اشاره کرد: قیمت واقعی این جزوات حدود 200الی 300هزار تومان است که ما با قیمت مناسب 25000تومان آن را در اختیار مداحان و ذاکرین قرار می دهیم.
مسئول جامعه ایمانی مشعر خراسان‌جنوبی تصریح کرد: شعار امسال هیئت های سراسر کشور «کرامتناالشهاده» است و هیئتی ها می توانند لوگو و طرح این شعار را در سایت 1542.org دانلود کنند و به خصوص برای استان ما که کنگره ملی 2000 شهید استان را پیش رو داریم استفاده کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۸۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مشعر , هیئت