پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

پیام عاشورا بی‌تفاوت نبودن در برابر ظلم است/ هیئت‌ها پیام مظلومان عالم را فریاد بزنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه پیام عاشورا یعنی ایستادن در مقابل ستم و بی‌تفاوت نبودن نسبت به آن است، گفت: راهکار برقراری عدالت، وحدت مسلمانان و ایجاد هسته‌های مقاومت است.
پیام عاشورا بی‌تفاوت نبودن در برابر ظلم است/ هیئت‌ها پیام مظلومان عالم را فریاد بزنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در همایش بزرگ پیام‌آوران عاشورایی اظهار داشت: این همایش بزرگ بسیار ارزشمند بوده که کاری برتر و بالاتر از این نیست.
وی در رابطه با پیام عاشورا تصریح کرد: پیام عاشورا آن چیزی بوده که امام حسین(ع) و امثال ایشان و ١٢۴ هزار پیامبر(ص) فدای آن پیام می‌شوند، و آن پیام، دین خدا است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آنچه ارزش والای همه اوصیاء و اولیای الهی را رقم می‌زند، دین خدا بوده یادآور شد: باید با دین خدا بیشتر آشنا شویم چون همه ارزش‌ها در دین است.
عبادی گفت: بزرگی مصیبت عاشورا در واقع به سبب آسیبی بوده که به دین خورده و به تشکیلات خلقت وارد شده است.
وی اضافه کرد: خداوند فرموده که همه این دنیا و نعمت‌هایش برای انسان بوده ولی منظور انسان کامل است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: در کربلا این رقم خورده که با به شهادت رسیدن امام حسین(ع) انسان را از حد قابل رشد انسان کامل تبدیل به بدترین جنبنده زمین کرده که این مصیبتی بسیار بزرگ است.
عبادی تصریح کرد: در طول این ١٣٧٠ سال  از سال ۶١ هجری قمری که دین خدا در انزوا قرار گرفت بشر به اینجا که اکنون مشاهده می‌کنیم رسیده و انسان به بدترین جنبنده روی زمین تبدیل شده که تمام کره زمین را کربلا کرده است.
وی با اشاره به اینکه پیام عاشورا،  دین خدا بوده و دین خدا که پیام همه پیامبران بوده همان پیام عدل است، افزود: بنابراین شما پیام‌رسانان بزرگ که فرصت‌های و مخاطبان فراوان دارید و همه به عشق امام حسین(ع) می‌آیند که این پیام را بگیرند وظیفه عاشورایی‌ شما ایستادگی در مقابل ظلم بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: پیام عاشورا ایستادن در مقابل ستم و بی‌تفاوت نبودن نسبت به آن است.
عبادی از هیأت‌های مذهبی خواست تا در اشعار، نوحه‌ها و هر مراسمی که انجام می‌دهد محوریت آن بر پیدا کردن راه مقابله با ستم باشد و گفت: مسئله مهم در پرورش انسان برقراری عدالت تک‌تک انسان‌ها در زندگی فرهنگی، شخصی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حتی در مبادلات است.
وی با بیان اینکه پیام عاشورا پیام پرورش انسان و تبعیت از پروردگار بوده که همه خوبی‌ها در آن جمع شده است، یادآور شد: برقراری عدالت امروزه نیز امکان‌پذیر است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه راهکار برقراری عدالت و وحدت مسلمانان، ایجاد هسته‌های مقاومت که خوشبختانه امروز موفق هستند است، تصریح کرد: اگر حساسیت هسته‌های مقاومت نسبت به ستم و ظلم به بقیه سرایت کند دیگر اسرائیل، آمریکا و ستمگران جرأت ستمگری نمی‌کنند.
عبادی با بیان اینکه ظلم باقی نمی‌ماند و در حال حاضر در شرایط آخرالزمانی قرار داشته یادآور شد: در پشت همین فتنه‌ها ظهور امام زمان(عج) حاصل می‌شود.
وی به هیأت‌های مذهبی توصیه کرد: با جرأت سخن بگویید، پیام مظلومان عالم را فریاد بزنید و ستمگران را محکوم کنید تا در هر جایی از دنیا اگر مظلومی وجود دارد قابل حمایت باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امروز اربعین امام حسین(ع) در سطح بین‌المللی به عنوان جبهه عدل در مقابل جبهه ظلم است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عاشورا , نماینده ولی فقیه