جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی:

امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت همگانی است

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: اگر همه امر به معروف و نهی از منکر کنیم جایی برای منکر و کسانی که تبلیغ آن را می کنند نخواهد ماند.
امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت همگانی است
 
 
 
به گزارش خراسان‌تایم سردار علی قاسمی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند اظهار داشت:
در جامعه اسلامی اساس و پایه حاکمیت صالحین امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود: معروف یعنی حق و منکر یعنی بیراهه و همه صالحین و شهدا در این راه فدا شده اند زیرا این دو در کنار هم برای هدایت انسان و بشریت هستند و این که بشر را به حیات جاوید برسانند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی ادامه داد: این فریضه تلاش و تکلیف همگانی است و ویژه فعالین در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نیست همه تکلیف در همه سطوح و سنین دارند که تا روزی زنده هستیم ایم به آن عمل کنیم و نباید آن را رها کنیم و بی خیال شویم.
قاسمی تصریح کرد: ما هرچی نسبت به گسترش معروف بی تفاوت باشیم منکر بیشتر گسترش خواهد یافت و ما هم به نوعی در آن در صورت کوتاهی و غفلت مسئول هستیم و هرچه معروف را در جامعه گسترش دهیم منکر کمرنگ تر و کم کم از بین خواهد رفت.
وی با بیان اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر برای مدتی مسکوت بود گفت:  در اردیبهشت سال 1394 این قانون تصویب و اجرایی شد و همه با این قانون توجیه و آشنا شدند، ما هم به طبع این قانون در استان خراسان جنوبی شورای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دادیم که  فعال است و خواسته ها و مطالبت های زیادی از مردم و مسئولین داشته و داریم.
وی ادامه داد: ما بیش از یک هزار و 200 نفر در این حوزه آموزش داده ایم و در این راستا  با قوه قضاییه و نیروهای انتظامی کاملا همکاری داریم.
قاسمی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره)احیا کننده اسلام ناب و امر به معروف و نهی از منکر سختی ها و مشکلات زیادی در این راه تحمل کردند و حتی فرزندشان در این راه شهید شدند، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو اصل است در اسلام که همه چیز را می خواهد اصلاح کند، مقام معظم رهبری که دغدغه زیادی در این حوزه دارند می فرمایند«امر به معروف یعنی همه مؤمنان در هر نقطه از عالم که هستند  به سمت نیکی حرکت کنند و نهی از منکر یعنی همه را از پستی ها دور کنند».
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: در این ایام قیام امام حسین(ع) را در پیش داریم که برای این امر مکه را رها کرد و برای مبارزه با مفاسد زمانشان که ادعای حکومت بر صالحین را داشت قیام کردند و پیامشان را از صحرای عرفات به همه جهانیان ابراز داشتند و به جای رفتم به خانه خدا مسیرشان رابه سر زمین لقاءالله تغییر دادند.
وی با اشاره به برنامه های اجرایی شده ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان داشت: همایش مبلغین امر به معروف و نهی از منکر با همکاری  نهادها به خصوص سازمان تبلیغات برگزار شد که روحانیون را توجیه کردند که امر به معروف و نهی از منکر و کنگره را هر جا رفتند در دستور کار قرار دهند و همچنین جلسه‌ای با روئسای دانشگاه ها که برای دانشجو ها برنامه هایی در دانشگاه داشته باشن برگزار کردیم.
قاسمی افزود: مسئله تذکر بسیار مهم است که از همه خواهشمندیم رعایت کنند وخواهشمندیم در مسیر هیئت ها  خانم ها با هر مدلی قرار نگیرند و بعضی خانم ها در روزعاشورا در محل قتلگاه با حجاب نا مناسب درمسیر قتلگاه می نشینند که از خواهران تقاضا دارم اجازه ندهند و تذکر بدهند.
وی ادامه داد: انتقاد و مطالبت گری در هیات بسیار مهم است زیرا بعضی ها می گویند هیئت نباید سیاسی باشد در صورتی که  اصل قیام امام حسین(ع) سیاسی بود اما هیئت ها نباید تخریب کنن، باید مطالبه گری کنن وهمدل و همراه باشند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی  با بیان اینکه از همه گروه های اجتماعی تکیه داران و کسانی که ایستگاه صلواتی می زنند خواهشمندیم در این امر تلاش کنند گفت:  باید به مسئله بی حجابی و بدحجابی توجه شود زیرا ما در مسیری حرکت می کنیم که امام معصومان را با 72یار شهید کردندو همه اینها برای امر به معروف و نهی از منکر بود لذا در همه مکان هایی که عزاداری است علاوه بر تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر به شهدا هم توجه ویژه کنند .
قاسمی با اشاره به این موضوع که صدا سیما و رسانه ها در این حوزه نقش ویژه ای دارند، اظهار داشت: اگر همه امر به معروف و نهی از منکر کنیم جایی برای منکر و کسانی که تبلیغ آن را می کنند نخواهد ماند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , امر به معروف و نهی از منکر