دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۳
رئیس شورای ملی زعفران:

صادرات زعفران شامل پیمان‌سپاری ارزی شد

رئیس شورای ملی زعفران ایران با بیان اینکه صادرات زعفران هم مانند خیلی از کالاها شامل پیمان سپاریارزی شد گفت: با بخشنامه جدید بانک مرکزی همه صادرکنندگان زعفران نیز باید تعهدنامه ارزی هنگام خروج کالا از گمرک را تکمیل و امضاءکنند.
صادرات زعفران شامل پیمان‌سپاری ارزی شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، محسن احتشام اظهار داشت: این بدان معنی است که ارز زعفران صادر شده باید به چهار روش بخش نامه بانک مرکزی به چرخه اقتصادی برگرداننده شود.
وی با بیان اینکه پیشبینی میشود با این روند صادرات زعفران کاهش یابد تصریح کرد:کاهش صادرات زعفران نیز زمینهساز کاهش قیمت این محصول را به دنبالش دارد.
رئیس شورای ملی زعفران ایران با بیان اینکه این وضعیت مسئولیت ما را در حمایت از صادرکنندگان برای بازاریابی و بازارسازی زعفران و توسعه بازار این محصول دوچندان می‌کند تصریح کرد: با توسعه سطح زیرکشت این محصول توجه‌ای به توسعه بازار و افزایش فرهنگ مصرف این محصول نشده است. 
احتشام افزود: باید تمام توان و منابع خود را صرف بازاریابی، بازارسازی و توسعه بازارهای این محصول در کشور کرده تا شاهد برندسازی و جایگاه‌یابی زعفران در سطح بازارهای جهانی و به ویژه بازارهای نوظهور مثل چین کنیم.
رئیس شورای ملی زعفران ایران بیان کرد: از 20 مهرماه امسال فصل برداشت محصول زعفران از مناطق سردسیر زعفران کاری در استان‌های خراسان جنوبی و رضوی آغاز می‌شود.
احتشام اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود معادل سال گذشته محصول جدید از سطح مناطق زعفران کاری استان‌های یاد شده برداشت شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۹۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زعفران , صادرات