دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
کارشناس مسائل سیاسی:

برخورد با نقدها در مورد FATF سیاسی است/ رأی نمایندگان به FATF شفاف باشد

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه یک برخورد کاملا سیاسی و یک دعوای سیاسی را در مورد برجام داشتند، تصریح کرد: همین موضوع در موردFATF نیز وجود دارد و متأسفانه برخورد با نقدها کاملاً سیاسی است.
برخورد با نقدها در مورد FATF سیاسی است/ رأی نمایندگان به FATF شفاف باشد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سیدمصطفی موسوی‌نژاد اظهار داشت: بخش عظیم و اکثر نمایندگان اطلاع کافی از FATF ندارند و به همین دلیل آن را به‌عنوان تنها راه‌حل مسائل اقتصادی کشور معرفی می‌کنند.
وی افزود: برای مثال آقای پزشکیان رسماً گفتند اطلاع خاصی ندارند و نمونه‌های قبلی این مسائل را در برجام داشتیم که آقایان یک دور از روی متن برجام نخواندند و گفتند حامیان برجام هستیم.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه یک برخورد کاملاً سیاسی و یک دعوای سیاسی را در مورد برجام داشتند، تصریح کرد: همین موضوع در مورد fatf نیز وجود دارد و متأسفانه برخورد با نقدها کاملاً سیاسی است.
موسوی‌نژاد عنوان داشت: کاش همان موقع که برجام مطرح بود نقدهای دلسوزانه را گوش می‌کردند و ترتیب اثر می‌دادند و یا اکنون در مورد نقدهای وارده به FATF به‌جای برچسب زدن و راه انداختن دعواهای سیاسی بنشینند و منطقی در مورد آن حرف بزنند تا خساراتی مانند خسارت برجام در این مورد بر کشور وارد نشود.
وی با اشاره به عدم شفافیت رأی‌گیری در مورد FATF، گفت: این موضوع نکته قابل تأملی است و حتی در مورد لایحه شفافیت آرا زمانی که از لیست امید پرسیده شد چرا مخالفت می‌کنید گفتند که این کار پشت پرده دارد چراکه شما می‌خواهید بدانید که چه کسانی رأی دادند و چه کسانی رأی ندادند و به نمایندگان فشار وارد کنید.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اکثراً می‌گویند که رأی مثبت می‌دهیم پس بهتر است با شفافیت باشد، گفت: ترس آن‌ها این است که آن عده از نمایندگانی که بر سر بازی سیاسی رأی مثبت می‌دهند از مردم شهرستان خود بترسند و رأی منفی بدهند.
موسوی‌نژاد اذعان داشت: باید به این افراد گفت که اگر شما کاملاً این لایحه را موافق منافع ملی می‌دانید پس شفاف بیان کنید که موافق هستیم و چرا می‌ترسید؟
وی ادامه داد: در قضیه برجام ضربه بزرگی خوردند و عده‌ای که رأی خود را شفاف بیان کردند بعدها مضحکه در بین مردم شدند و این ترس در این مورد نیز وجود دارد.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه به عقیده برخی سناریوی افزایش عمدی نرخ دلار برای توجیه FATF وجود دارد، بیان کرد: در قضیه افزایش نرخ ارز بی‌کفایتی دولت را مؤثر می‌دانم و معتقد هستم دولت نه توانایی گران کردن دلار را دارد و نه توانایی ارزان کردن آن را.
موسوی‌نژاد با بیان اینکه عده‌ای در این فضا سوءاستفاده می‌کنند و می‌گویند که اگر به این قرارداد بپیوندیم مشکل حل خواهد شد، گفت: در زمان برجام امثال این‌ها با قدرت می‌گفتند که ارزش پول ملی بهبود پیدا خواهد کرد و آقای کواکبیان گفت اگر بعد از برجام ارزش پول ملی بیشتر نشد من را بیاورید تا در تلویزیون جواب بدهم و باید گفت حالا کجا هستند که پاسخ بدهند؟
وی تصریح کرد: جنبش‌های دانشجویی در مورد شفافیت این لایحه و جلوگیری از تصویب آن اثرگذار هستند و با دادن بیانیه، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، دعوت از اساتید و مناظره و با برگزاری تجمع‌های مجوزدار نقش مهمی را می‌توانند در این موضوع ایفا کنند.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تجمع دانشجویان مقابل مجلس اشتباه بود، گفت: مقام معظم رهبری مخالفت خود را با تجمع‌های غیرقانونی اعلام کردند و لذا اگر بخواهد تجمعی باشد باید قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۲۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , FATF