شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی:

محرومین استان بیشترین میزان کمک را در اربعین می‌کنند/امسال خراسان جنوبی 35 موکب در ایام اربعین در عراق خواهد داشت

رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی گفت: سهم خراسان جنوبی درسال گذشته 28موکب و امسال 35موکب است که 5موکب آن در مسیر نجف به کربلا و 30 موکب آن درسایت اصلی خراسان جنوبی در کاظمین استقرار یافته است.
محرومین استان بیشترین میزان کمک را در اربعین می‌کنند/امسال خراسان جنوبی 35 موکب در ایام اربعین در عراق خواهد داشت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم، موسی جوینده صبح امروز در جمع خبرنگاران  اظهارداشت: اربعین یک فصل بی بدیل است که همه انسان‌های آزاده برای این همایش بزرگ بشریت خود را آماده می کنند و بسیاری از علاقه‌مندان درآن حضور می یابند.
وی با بیان اینکه شعاراربعین امسال«حب الحسین یجمع الناس» یعنی محبت امام حسین (ع) انسان‌ها را دورهم جمع می کند می باشد، افزود:  محبت امام حسین(ع) وحدت آفرین است و باعث می شود همه انسانها، حتی اگرمسلمان نباشند در اربعین حضور پیدا کنند.
رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته است درکنارموکب‌های عراقی قرار بگیرد و از زائران خود پذیرایی کند، گفت: سال گذشته ایران 1400موکب داشت که امسال به 2000موکب افزایش یافته است و سهم خراسان جنوبی درسال گذشته 28موکب و امسال 35موکب است که 5موکب آن در مسیر نجف به کربلا و 30 موکب آن درسایت اصلی خراسان جنوبی در کاظمین استقرار یافته و آماده پذیرایی بیش از20000 زائر است که در هر وعده برای زئران غذای گرم آماده می کنند.
جوینده ادامه داد: ازاین 35 موکب 1موکب آن مربوط به امور فرهنگی می‌باشد که شامل تبلیغات میدانی، بخش رسانه، فیلمبرداری و مستند سازی است که از آن با عنوان موکب فرهنگی آل یاسین یاد می شود که در این موکب، حلقه های معرفتی اربعین به همراه 10طلبه خواهر در زمینه مراسم دعا و نیایش فعالیت می کنند.
وی تصریح کرد: یکی از موکب ها مربوط به امکانات بهداشت ودرمان است که زیر نظربسیج دانشجویی و دانشگاه علوم پزشکی است که از بخش هایی همانند دندان پزشکی، بیماری های قلبی  وعروقی تشکیل شده است.
رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: همه ی امکانات رفاهی ما همانند پتو، چادر و زیرانداز برای خدمت رسانی به مردم در سایت خراسان جنوبی موجود است.
جوینده ادامه داد: دیرو زما وارد فاز عملیاتی اربعین شدیم و اولین گروه خدمت رسانان برای برپایی چادر و امور زیر ساختی اعزام شدند و مردم کاظمین نیز به ما کمک می کنند و تاکنون حدود 130خانه را برای زائران آماده کرده اند.
وی در خصوص کمبود های ستاد بیان داشت: امسال ما به علت ورود به فصل گرما به امکانات سرمایشی همانند کولر، پنکه و آب سردکن وهمچنین در زمینه مواد خوراکی به برنج، حبوبات، روغن نباتی، قند و شکرنیازمندیم.
رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته ما شعاری تحت عنوان «هرخانواده 1پتو» را داشتیم اما شعاری که امسال برگزیدیم «هر خانواده 40000تومان »است، اظهار داشت:  ما در موکب های خود نوشیدنی‌هایی مانند دمنوش زعفران و شربت زرشک را توزیع می کنیم و از این طریق برند های خاص استان خود را به مردم دنیا که در اربعین حضور می یابند معرفی می کنیم.
جوینده خاطرنشان کرد: ما جزو اولین استان‌هایی هستیم که قبل از اربعین وارد عراق می شویم وموکب های ما حتی حدود 3 روز بعد از اربعین هم فعالیت می کنند.
وی افزود: در زمینه ی بازسازی عتبات و عالیات مردم استان در کل کشور پیشتازاند به طوری که میزان سرانه در کل کشور2500 تومان و در استان 7500 تومان است و علت آن هم ارادت مردم به ائمه است و کل نذورات مردم از سال 85 تا به امروز حدود45میلیارد تومان بوده که بخش اعظم آن به ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف تعلق گرفته است.
رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان جنوبی ادامه داد: 98 درصد از کمک‌های مردمی ، ازسوی محرومین استان است که آنها با این کمک های خود دو کار را به طور همزمان یکی بازسازی و دیگری کمک به اقتصاد استان انجام می‌دهند به این صورت که پول جمع آوری شده در خود استان تبدیل به محصول می شود و بعد منتقل می‌شود.
جوینده در انتها با اشاره به اینکه از طریق کمک های مردمی ما امسال شاهد پایان ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) که در حدود 220هزارمتراست خواهیم بود، اظهار داشت: خیرین می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب 1/42134312028119 و یا شماره کارت 6273811095667975 به نام اربعین حسینی نزد بانک انصار واریز کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۳۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , موکب