سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
در کارگروه اشتغال خراسان‌جنوبی مطرح شد

رتبه هفتم خراسان‌جنوبی در جذب تسهیلات اشتغال/ صدور مجوزهای مشاغل خانگی افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از کسب رتبه هفتم خراسان‌جنوبی در جذب تسهیلات اشتغال خبر داد.
رتبه هفتم خراسان‌جنوبی در جذب تسهیلات اشتغال/ صدور مجوزهای مشاغل خانگی افزایش یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، شامگاه دوشنبه، بیست‌ویکمین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی با حضور معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن جلسات حوزه استاندار استان برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 20 کارگروه تخصصی اشتغال، 58 جلسه کمیته فنی و تخصصی اشتغال در زیر مجموعه کارگروه اشتغال، 162 کمیته اشتغال شهرستانی در خراسان‌جنوبی برگزار شده است.
عباس رکنی با اشاره به اینکه در مجموع خراسان‌جنوبی 139 میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برخوردار شده است، یادآور شد: در مجموع در خراسان‌جنوبی در این رابطه شش هزار و 978 نفر ثبت‌نام کرده و دو هزار و 13 میلیارد تومان طرح ارائه نموده‌اند.
وی طرح‌های مصوب و معرفی شده به بانک را در استان دو هزار و 563 مورد به مبلغ 736 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همچنین تعداد طرح‌های منعقد شده با بانک‌ها 703 طرح به مبلغ 146 میلیارد تومان بوده است.
کسب رتبه هفتم خراسان‌جنوبی در جذب تسهیلات اشتغال
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از پرداخت 115 میلیارد تومان به 636 طرح اشتغال در استان خبر داد و گفت: در راستای پرداخت تسهیلات خراسان‌جنوبی رتبه هفتم و در بحث انعقاد قرارداد رتبه نهم را دارد.
رکنی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 35 تعاونی در استان فعال است، اضافه کرد: از این تعداد تعاونی، 435 تعاونی به میزان 42 درصد در بخش خدمات، 407 تعاونی به میزان 39 درصد در بخش صنعت، معدن و تجارت و 193 تعاونی با 19 درصد در بخش کشاورزی متمرکز شده است.
وی با بیان اینکه در شش ماهه امسال تعهد استان تشکیل 29 تعاونی بوده که تاکنون 51 تعاونی تشکیل شده که بیش‌از 175 درصد تعهد استان محقق شده است، تصریح کرد: تعهد استان در تشکیل تعاونی‌ها تا پایان امسال 70 مورد است.
تشکیل 76 روستا تعاون در خراسان‌جنوبی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بحث روستا تعاون از تاریخ یکم مردادماه سال گذشته ابلاغ رسمی شده و مورد تأکید است، گفت: از ابتدای ابلاغ این طرح تاکنون 76 تعاونی در این راستا تشکیل شده که 21 مورد آن مربوط به 6 ماهه امسال است.
رکنی با بیان اینکه 132 تعاونی استان برای برخورداری از تسهیلات اشتغال روستایی ثبت‌نام کرده‌اند، یادآور شد: تعداد 121 طرح مصوب و معرفی به بانک و 25 طرح پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش 59 درصدی حوادث ناشی از کار، رشد 12 درصدی تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و رشد 17 درصدی آرای سازشی بوده‌ایم.
افزایش 4.5 درصدی صدور مجوزهای مشاغل خانگی در خراسان‌جنوبی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از صدور 787 مجوز مشاغل خانگی در استان در طی 6 ماهه امسال خبر داد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 4.5 درصدی داشته است.
رکنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تشکیل پنج تعاون عمران شهری در استان در حال رایزنی است.
توجه به موضوع تعاون در تعاون در کارگروه اشتغال خراسان‌جنوبی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه اظهار داشت: کمیته پنج نفره ورای کمیته تخصصی ذیل کارگروه اشتغال استان که نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌ها و جلوگیری اعلام خارج از مباحث داشته تشکیل شده است.
مشیرالحق عابدی افزود: میزان پرداختی در نهبندان از 440 میلیون تومان به 12 میلیارد تومان و در سرایان از 220 میلیون تومان به بیش‌از 7 میلیارد تومان رسیده است.
وی یادآور شد: در کارگروه اشتغال استان تعاون در تعاون که در اصل ششم قانون به آن اشاره شده به مرحله ظهور رسیده است.
پرداخت تسهیلات اشتغال به 116 طرح روستایی در خراسان‌جنوبی
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی در ادامه اظهارداشت: به منظور حمایت از روستائیان معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با پنج بانک سینا، پارسیان، پست‌ بانک، صندوق کارآفرینی امید و کشاورزی انعقاد قرارداد نموده است.
عالیه خواجوی اضافه کرد: سهمیه ابلاغی استان در این بانک‌ها 89 میلیارد تومان بوده که تاکنون به تعداد 116 طرح به مبلغ 51 میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است.
بخش کشاورزی 45 درصد تسهیلات اشتغال خراسان‌جنوبی را به خود اختصاص داد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در ادامه اظهار داشت: بخش کشاورزی 45 درصد اعتبارات کارگروه اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.
غلامرضا قوسی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی استان یک‌هزار و 721 طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است، یادآور شد: طرح‌های در دست بررسی در این بخش در سطح استان یک‌هزار و 286 مورد به مبلغ 353 میلیارد تومان است.
وی از پرداخت 66 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی استان خبر داد و گفت: بخش کشاورزی استان 28 درصد بیش‌از سهم خود را در تسهیلات اشتغال جذب کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۴۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , اشتغال